Բակո Սահակյանն ընդունել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 19-ին ընդունել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության պատվիրակությանը՝ կուսակցության առաջնորդ Էդմոն Մարուքյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Նախագահը շնորհավորել է կուսակցությանը Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրություններում արձանագրած արդյունքների եւ խորհրդարան անցնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպմանը քննարկվել են պետականաշինությանը, ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանն առնչվող տարբեր հարցեր:

Бако Саакян принял делегацию партии «Просвещенная Армения»
19 декабря Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию партии «Просвещенная Армения» во главе с руководителем партии Эдмоном Марукяном.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 декабря, АРЦАХПРЕСС - Как передает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах, Бако Саакян поздравил партию в связи с достигнутыми результатами на внеочередных выборах в Национальное собрание Республики Армения и прохождением в парламент, пожелав плодотворной работы.
На встрече были обсуждены разные вопросы, касающиеся государственного строительства, внутренней и внешней политики.