«FOOD-ALCO EXPO 2018» ամանորյա ցուցահանդես-վաճառքին մասնակցել են նաև արցախյան ընկերությունները
«Ռենտա աութսթաֆինգ» ընկերության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 22-23-ը Երևանում կազմակերպվել է «FOOD-ALCO EXPO 2018» ամանորյա ցուցահանդես-վաճառք, որին Արցախից մասնակցել են «Haterk Food» և «Ռեյփսիդ» ընկերությունները:
«FOOD-ALCO  EXPO 2018» ամանորյա ցուցահանդես-վաճառքին  մասնակցել  են  նաև  արցախյան  ընկերությունները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  «Haterk Food» ընկերության  տնօրեն   Սամվել  Միրզախանյանն  ասել է, որ  ցուցահանդես-վաճառքին   մասնակցել է ավելի քան  50  ընկերություն:
Ս.  Միրզախանյանի   խոսքով՝  իրենք  ներկայացրել  են ամանորյա  նոր տեսականի՝ արցախյան  թթի  դոշաբ, խաղողի  գինի,  հոնի  և  խաղողի  օղիներ, տնական  մուրաբաներ, կոմպոտներ, մարինացված  բանջարեղեն, շրջանակով   մեղր, խաղողի  մաճառ,  «Մեղրի  պես  քաղցր  տարի»  գրությամբ   մեղրի    տեսականի՝  փայտե  գդալներով:
«Ամանորյա  ցուցահանդես  վաճառքի  նպատակն  այն  է, որ   քաղաքացիները հնարավորություն  ունենան համտեսելու  և ծանոթանլու  տեղական սննդամթերքների և խմիչքների տեսականուն, ըստ  այդմ  էլ  իրենց  ճաշակով  գնումներ կատարեն  գործարանային և էքսկլյուզիվ գներով:  Մենք հնարավորություն   ենք   ունեցել  ձեռք բերելու  նաև տարբեր կազմակերպությունների աշխատակիցների հետ գործնական նոր հարաբերություններ»,-նշել  է   ընկերության  տնօրենը և  ավելացրել, որ  սպառողների  կողմից  հավանության  են  արժանացել     արցախյան  երկու  ընկերությունների   կողմից  ներկայացված  ապրանքատեսակները:

Арцахские компании приняли участие в выставке-ярмарке "FOOD-ALCO EXPO 2018"
22-23 декабря по инициативе компании "Renta Outstaffing" в Ереване прошла новогодняя выставка-ярмарка "FOOD-ALCO EXPO 2018", в которой от Арцаха приняли участие предприятия "Haterk Food" и "Рейпсид".
Арцахские компании приняли участие в выставке-ярмарке
СТЕПАНАКЕРТ, 24 декабря, АРЦАХПРЕСС – В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» директор компании "Haterk Food" Самвел Мирзаханян сказал, что в выставке приняли участие более 50 компаний.
По словам С. Мирзаханяна, они представили новую линейку новогодних товаров, в частности, тутовый дошаб, виноградное вино,  кизиловую и виноградную водку, домашнее варенье, компоты, маринованные овощи, мед, виноградный сироп и т.д.
«Целью новогодней выставки-ярмарки является то, чтобы граждане могли попробовать и познакомиться с местными продуктами и напитками, а также имели возможность осуществить покупки на свой вкус по заводским и эксклюзивным ценам. У нас также была возможность завязать новые деловые отношения с сотрудниками разных организаций», - сказал директор компании и добавил, что потребители одобрили продукцию, представленную двумя арцахскими компаниями.