Ընդերքի մասին ԱՀ օրենսգրքում կատարված փոփոխություններն էական ազդեցություն կթողնեն գալիք տարվա պետական բյուջեի վրա
«ԱՀ ընդերքի մասին օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որն ընդունվել է Խորհրդարանի կողմից, էական ազդեցություն կթողնի գալիք տարվա պետական բյուջեի ցուցանիշների վրա:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան ասել է ԱՀ պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը՝ մանրամասնելով, որ օրենքի նախագիծը ներկայացվել էր պետական բյուջեի ներկայացվելուն զուգահեռ և ընդունվել՝ դեռևս հաշվի չառնելով պետական բյուջեն:
«Օրենքի՝ ուժի մեջ մտնելուց հետո անհրաժեշտ կլինի փոփոխություն կատարել նաև պետական բյուջեի մասին օրենքի նախագծում: Խորհրդարանին մենք այն կներկայացնենք տարեսկզբին: Օրենքով կսահմանվեն այն ոլորտները, որին կուղղվեն լրացուցիչ եկամուտները, որի չափը կազմում է մոտ 5 միլիարդ դրամ: Կարծում եմ՝ դրանք կտրամադրվեն կապիտալ ներդրումների ծրագրին և ոչ միայն»,- ավելացրել է Գ. Մարտիրոսյանը:

Amendments made to the Code on Subsoil of Artsakh will have a significant impact on next year’s state budget
The draft law on making amendments to the Code on Subsoil of the Republic of Artsakh adopted by the Parliament will have a significant impact on the indices of the coming year.
STEPANAKERT,  DECEMBER 27, ARTSAKHPRESS: As “Artsakhpress” reports, Artsakh State Minister, Grigory Martirosyan said, adding that the draft law was submitted in parallel with the submission of the state budget and was adopted still not taking into account the state budget.
"After the law comes into force, it will be necessary to make changes in the draft law on state budget. We will submit it to the Parliament at the beginning of the year. The law will define the fields to which additional revenues will be directed, which is about 5 billion drams,” said Martirosyan.