Հունվարի 1-ից Արցախում կգործի առանձին սոցիալական խմբերին բնակարանների տրամադրման նոր կարգ
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը դեկտեմբերի 28-ին անց է կացրել սոցիալական ծրագրերով բնակարանների հատկացման ծրագրի վերաբերյալ աշխատանքային խորհրդակցություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժի փոխանցմամբ՝ ողջունելով ներկաներին՝ Գ. Մարտիրոսյանը աշխատանքի, սոցիալական հարցերի և վերաբնակեցման նախարարության, Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի, շրջվարչակազմերի համապատասխան պատասախանատուներին տեղեկացրել է, որ 2019 թ. հունվարի 1-ից, համաձայն կառավարության որոշման, առաջնորդվելու են առանձին սոցիալական խմբերին բնակարանների տրամադրման նոր կարգով: «Հաշվի առնելով, որ կառավարության առաջնահերթություններից մեկը մեր բնակչությանը բնակտարածքով ապահովելու խնդիրն է՝ հանձնարարում եմ հստակեցնել բոլոր արտոնյալ խմբերի ցանկերը, ցուցակների ճշգրտման ընթացքում կետ առ կետ ուսումնասիրել բոլոր հարցերը: Այս կապակցությամբ, ինչպես Ստեփանակերտում, այնպես էլ շրջաններում հավասարաչափ պետք է իրականացնել իրազեկման աշխատանքներ և տրվեն անհրաժեշտ լուծումներ», - իր խոսքում նշել է պետական նախարարը և ավելացրել, որ հերթացուցակների կազմման ընթացքը պետք է լինի թափանցիկ և հրապարակային՝ բարձրացնելով տվյալ գործընթացի նկատմամբ հասարակության վստահության մակարդակը:
Ամփոփիչ խոսքում պետնախարարը նշել է, որ նման ձևաչափով հանդիպումները հաճախակի են լինելու և, բոլոր առաջարկությունները ընդունվելու են ի գիտություն:

С 1 января в Арцахе начнет действовать новый порядок предоставления жилья отдельным социальным группам
Государственный министр Республики Арцах Григорий Мартиросян 28 декабря провел рабочее совещание по распределению жилья согласно социальным программам.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 декабря, АРЦАХПРЕСС – Как передает отдел информации и по связям с общественностью аппарата госминистра Республики Арцах, приветствуя участников, Г. Мартиросян проинформировал соответствующих ответственных лиц из Министерства труда, социальных вопросов и миграции, мэрии Степанакерта и районных администраций, что согласно решению правительства, с 1 января 2019 года они будут руководствоваться новым порядком предоставления жилья отдельным социальным группам», - отметил государственный министр и добавил, что процесс составления списков должен быть прозрачным и публичным, что повышает доверие общественности к данному процессу.
В своем заключительном слове государственный министр отметил, что встречи в таком формате будут частыми, и все предложения будут приняты во внимание.