Նոր ձեռքբերումների ու հաղթանակների մաղթանքով. Նախագահ Սահակյանը ամանորյա ուղերձ է հղել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 31-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ուղերձում մասնավորապես, ասված է.
Արցախի Հանրապետության թանկագի՛ն քաղաքացիներ,
Ահա եւ մենք պատրաստվում ենք հրաժեշտ տալ հին տարուն եւ դիմավորել նոր՝ 2019 թվականը:
Այս պահին բոլորս, բնականաբար, համակված ենք հուզախառն զգացումներով, լի՝ նոր ու բարի սպասելիքներով:
Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոները մեզ տեղափոխում են մեր մանկության աշխարհը, որտեղ գերիշխում էին սերն ու ջերմությունը, հոգատարությունն ու լավատեսությունը, հույսն ու հավատը, որ անպայման տեղի կունենա իսկական հրաշք եւ կիրականանան նվիրական երազանքներն ու ցանկությունները:
Հոգու խորքում մենք բոլորս ցանկանում ենք, որ մեր ընտանիքի անդամները, հարազատները, բարեկամները, ընկերները լինեն առողջ ու երջանիկ, որ խաղաղություն տիրի աշխարհում, կայուն ու դինամիկ կերպով զարգանա հայրենի երկիրը:
Դրա հետ մեկտեղ, կազմում ենք ծրագրեր, որոնք պիտի կյանքի կոչենք նոր տարում՝ էլ ավելի ամրապնդելով մեր պետականությունը, պաշտպանունակությունը եւ անվտանգությունը, զարգացնելով տնտեսությունը, բարելավելով մարդկանց կենսապայմանները, բարձրացնելով բնակչության կենսամակարդակը:
Մենք համատեղ ուժերով կիրականացնենք բոլոր նախատեսված ծրագրերը, միասին ու համախմբված կլուծենք համազգային խնդիրները եւ կտոնենք նոր հաղթանակներ՝ միշտ կուռ պահելով Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք անսասան եռամիասնությունը:
Մեր հաջողությունների հիմնական երաշխավորը, առաջին հերթին, մեր հերոսական բանակն է, հայրենիքի պաշտպանության դիրքերում կանգնած հայ զինվորը:
Ինչպես միշտ, գալիք տարում եւս առանձնահատուկ ուշադրության կենտրոնում է լինելու բանակաշինության ոլորտը, եւ արվելու է հնարավորը Պաշտպանության բանակի մարտունակության աստիճանը բարձր պահելու, այդ եւ մյուս բոլոր բնագավառներում հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությունը խորացնելու ուղղությամբ:
Այս տոնական օրը ուզում եմ նախ եւ առաջ շնորհավորել զինված ուժերի ողջ անձնակազմին, մաղթել նրանց բարի եւ անփորձանք ծառայություն:
Ուզում եմ շնորհավորել մեր վետերաններին, հիշել նրանց, ովքեր ֆիզիկապես մեզ հետ չեն: Թող Աստված լուսավորի մեր նահատակների հոգիները:
Շնորհավորում եմ ձեզ, սիրելի արցախցիներ, ողջ հայ ժողովրդին, մայր Հայաստանի եւ սփյուռքի մեր քույրերին ու եղբայրներին:
Թող 2019 թվականը մեր հայրենիքի համար լինի խաղաղության, հաղթանակների, նոր հաջողությունների եւ ձեռքբերումների տարի:

Bako Sahakyan addressed a congratulatory message on the New Year and Christmas holidays
On 31 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan addressed a congratulatory message on the New Year and Christmas holidays, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT,  DECEMBER 31, ARTSAKHPRESS: The message runs as follows:
Respected citizens of the Artsakh Republic,
As the current year comes to end we are going to enter into the new year of 2019. Naturally, each of us is overwhelmed by the feelings of excitement, new and kind anticipation.
The New Year and Christmas holidays take us to the world of our childhood, where love and warmth, care and optimism reigned alongside with the deep-rooted hope and faith in real magic and in the realization of all our cherished dreams and wishes.
Deep down, we all wish our family members, relatives and friends were healthy and happy, we seek peace on Earth and sustainable development of our Homeland.
At the same time, we elaborate new policies to be put into life in the coming year, further cementing our statehood, enhancing our defense capability and security, boosting the economy, improving the living conditions of people, raising the population's standard of living.
Together, united and with joint efforts we will fulfill all the projects envisaged, solve the issues of pan-Armenian significance and celebrate new victories, keeping unwavering the Armenia-Artsakh-Diaspora trinity.
The main guarantor of our success is, first and foremost, our heroic army, the Armenian soldier standing firm for the defense of the Homeland.
As always, the army building will be on the forefront in the coming year as well. We will spare no effort to maintain the operational capacity of the defense army at the highest level and enhance the cooperation between the two Armenian states in this sphere and in all other areas.
On this festive day, I would like to congratulate first of all the personnel of the armed forces, wish them successful and secure service.
Let me congratulate our veterans, remember all those who are not with us physically. May God give rest to the souls of all the martyrs!
I take pleasure to congratulate you, dear people of Artsakh, the world-spread Armenians, our sisters and brothers in Mother Armenia and the Diaspora.
Let the year of 2019 be that of peace, victories, new success and achievements for our Homeland. I wish you robust health, happiness and all the best.