ԱՄՆ-ն իջեցրել է ԵՄ ներկայացուցչության դիվանագիտական կարգավիճակը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է Gazeta-ն`վկայակոչելով Deutsche Welle-ին:
Այս տեղեկությունը թերթին հաստատել է Բրյուսելի ներկայացուցիչը, որը ծանոթ է եղել ընթացակարգին:
«Մենք հաստատ չգիտենք, թե երբ են նրանք դա արել, որովհետեւ նրանք, ի դեպ, մոռացել էին մեզ դրա մասին իրազեկել»,-հայտարարել է նա:
Դիվանագետի կարծիքով, անդամ պետությունների առաքելության դիվանագիտական կարգավիճակի իջեցումը միջազգային կազմակերպությունների աստիճանի կարող է տեղի ունենալ 2018թ. հհկտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին:
Վաշինգտոնում աշխատող ԵՄ դիվանագետներից մեկը շեշտել է, որ խոսքն այս դեպքում  միայն արձանագրությանը չի վերաբերում:

The US downgraded the diplomatic status of the European Union office in Washington, the Express reported.
US downgrades diplomatic status of EU representation
STEPANAKERT,  JANUARY 8, ARTSAKHPRESS: “We don't exactly know when they did it, because they conveniently forgot to notify us. I can confirm that this has not been well received in Brussels,” Mr. O’Sullivan, who has served as the EU’s ambassador to Washington since 2014 revealed.
According to diplomats, a reduction in the position of the mission from a member state’s diplomatic status to the level of an international organization could occur in October-November 2018.