93-ամյա հայ դիջեյը 75 տարի շարունակ ռադիոյով հաղորդումներ է վարում
Քալիֆորնիայից հայ դիջեյը, ով 93 տարեկան է, 75 տարի շարունակ տեղական ռադիոալիքներով հաղորդումներ է վարում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Դիջեյ Արտ Լաբոն, կամ ինչպես նրա իսկական անունն է՝ Արթուր Էգնոյանը, հաղորդում է վարում կալանավորվածների ընտանիքների համար։ Նրա շոուի միջոցով հարազատները կարող են ուղերձներ հղել իրենց սիրելիներին, որոնք ներկայում ճաղերի հետեւում են՝ հայտնում է news.am-ը։
Էգնոյանը ծնվել է Սոլթ Լեյք Սիթիում ապրող հայկական ընտանիքում՝ Մեծ դեպրեսիայի տարիներին։ Քույրը նրան ռադիոընդունիչ է ուղարկել, երբ նա դեռ 8 տարեկան էր։ Ավելի ուշ նա տեղափոխվել է Քալիֆորնիա, Երկրորդ համաշխարհայինի տարիներին ծառայել նավատորմում։ Վերջապես Էգնոյանը դարձել է ռադիոհաղորդավար Սան Ֆրանցիսկոյում եւ վերցրել է Արտ Լաբո կեղծանունը այն բանից հետո, երբ ղեկավարը խորհուրդ է տվել ավելի հեշտ արտասանվող անուն ընտրել։ 1956թ․ դիջեյի առավոտյան շոուն Լոս Անջելեսում համար առաջին հաղորդումն է դարձել։

A 93-year-old Armenian DJ based in Palm Springs, California, is still on the radio air after 75 years.
93-year-old Armenian DJ conducts radio programs for 75 years
STEPANAKERT,  JANUARY 11, ARTSAKHPRESS: DJ Art Laboe, born Arthur Egnoian, credits one group of listeners for keeping him on the air after all these years: family members who want to send messages to loved ones in prison, The Associated Press reported.
Egnoian was born in Salt Lake City, Utah, to an Armenian family, and he grew up during the Great Depression. His sister sent him his first radio when he was 8 years old.
Later, he moved to California, attended Stanford University, and served in the US Navy during World War II.
Eventually, he landed a job as a radio announcer in San Francisco and adopted the name Art Laboe after a boss suggested he take a last name that sounds more American.