ՀՀ նախագահի նստավայրում կայացել է Արմեն Սարգսյանի և Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակելու մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես  տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հանրապետության նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել ՀՀ նախագահի և ՀՀ վարչապետի հանդիպումը:
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյան -Պարոն վարչապետ, կրկին առիթ ունեմ Ձեզ շնորհավորելու՝ որպես շարժման և կուսակցության ղեկավար, խորհրդարանական ընտրություններում հաղթանակի համար: Ուզում եմ շնորհավորել նաև 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի առաջին նիստի առիթով:
Մեր խորհրդարանը շատ մեծ անելիքներ ունի և, այս փուլում այդ անելիքները շատ  հստակ են: Խորհրդարանը պետք է ամեն ինչ անի, որպեսզի թավշյա հեղափոխության գաղափարները, հույսերը, սպասելիքներն այսօր, վաղը, մյուս օրը իրականություն դառնան:
Ստացել եմ առաջարկությունը Ազգային ժողովից և դրա հիման վրա ուրախությամբ կստորագրեմ Ձեզ Հանրապետության վարչապետ նշանակելու հրամանագիրը:
Շնորհավորում եմ, պարո՛ն վարչապետ: Լավագույն մաղթանքները, հաջողություն՝ ի փառս մեր Հայրենիքի և ողջ հայ ժողովրդի:

Meeting of Armen Sarkissian and Nikol Pashinyan held in Presidential Palace
President of Armenia Armen Sarkissian today signed a decree on appointing Nikol Pashinyan Prime Minister of Armenia, the PM’s Office stated.
STEPANAKERT,  JANUARY 14, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: The meeting of the President and the Prime Minister was held in the Presidential Palace.
“Mr. Prime Minister, I once again have an occasion to congratulate you, as the leader of a movement and a party, on the victory in the parliamentary elections. I also want to congratulate on the first session of the Parliament of 7th convocation.
Our Parliament has a lot of works to do, and at this stage these works are very clear. The Parliament must do everything to turn the ideas, hopes and expectations of the velvet revolution into a reality today, tomorrow and the next day.
I have received the proposal by the Parliament and based on that I will sign the decree on appointing you Prime Minister with a pleasure.
Congratulations. Best wishes and good luck for the glory of our Fatherland and the whole Armenian people”, President Armen Sarkissian said.