Պուտինը շնորհավորել է Փաշինյանին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանի վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին տեղեկանում ենք Կրեմլի պաշտոնական կայքից:
Պուտինը նշել է, որ Ռուսաստանի ու Հայաստանի հարաբերությունները հիմնվում են բարեկամության ու փոխադարձ հարգանքի բարի ավանդությունների վրա, և երկրներն արդյունավետ համագործակցելու նշանակալի փորձ են կուտակել:
«Հույս ունեմ, որ մեր երկխոսությունն ու համատեղ կառուցողական աշխատանքը կնպաստեն ռուս-հայկական դաշնակցային փոխգործակցության ամրապնդմանը, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների առաջխաղացմանը: Դա, անկասկած, համապատասխանում է մեր եղբայր ժողովուրդների շահերին», – ընդգծել է Պուտինը:

Putin congratulates Pashinyan on re-appointment
Russian President Vladimir Putin sent a congratulatory telegram to Nikol Pashinyan on his appointment as Prime Minister.
STEPANAKERT,  JANUARY 14, ARTSAKHPRESS: Putin expressed the hope that the Russian-Armenia dialogue would help strengthen allied interaction, the Kremlin press service reported.
The Russian president highlighted that relations between Russia and Armenia are based on good traditions of friendship and mutual respect, and the countries have gained considerable experience in fruitful cooperation in various fields.
As reported earlier, Armenian President Armen Sarkissian on Monday, the first day of the meeting of the new parliament, appointed Nikol Pashinyan as Prime Minister.