Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Դատական համակարգի աշխատողի օրվա կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Դատական համակարգի աշխատողի օրվա կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Դատական համակարգի հարգելի՛ աշխատակիցներ եւ վետերաններ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Դատական համակարգի աշխատողի օրվա կապակցությամբ:
Սա եւս մեկ առիթ է արժեւորելու ու կարեւորելու ձեր առանցքային դերակատարությունը օրինականության, իրավունքի գերակայության եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության,  մեր երկրում ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացման եւ պետականաշինության  գործում։
Տարիներ շարունակ իրականացված բարեփոխումների եւ սկզբունքային քաղաքականության նպատակն էր ունենալ անկախ ու արհեստավարժ դատական իշխանություն, որի զարգացմանն ու կատարելագործմանը, դատական մարմինների եւ դատավորի լիարժեք անկախության ու ինքնուրույնության ապահովմանն ուղղված աշխատանքներն այսուհետ եւս պետք է լինեն հետեւողական ու կրեն շարունակական բնույթ:
Դատական համակարգի եւ գործող դատավորների առաջնահերթ խնդիրներից եղել եւ մնում է օրենքի տառին ու ոգուն, արդարադատության սկզբունքներին խստագույնս հետեւելն ու դրանցով առաջնորդվելը: Համոզված եմ, որ դա մշտապես կլինի ձեր գործունեության հիմքում եւ կօգնի արդյունավետորեն իրականացնել ձեր գործառույթները։
Պետությունը կշարունակի անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկել դատական համակարգի աշխատողների աշխատանքային եւ  սոցիալ-կենցաղային խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ եւ մաղթում բոլորիդ հաջողություններ աշխատանքում ու ընտանիքում»:

Bako Sahakyan addressed a congratulatory message on the Day of Judicial System Worker
On 20 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan addressed a congratulatory message on the Day of Judicial System Worker, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT,  JANUARY 20, ARTSAKHPRESS: The message runs as follows:
"Dear workers and veterans of the judicial system,
On behalf of the Artsakh Republic authorities and personally myself I extend heartfelt congratulations on the Day of Judicial System Worker.
This is a good occasion to value and acknowledge the crucial role you play in maintaining sufficiency and rule of law, protecting human rights, developing democratic institutions and in the state-building process.
The main purpose of the reforms and the principled policy which have been under way for years has been to create an independent and professional. It requires carry out consistent and continuous work to further develop and improve the system, guarantee full independence and autonomy of the judiciary and the judges.
Complying with the letter and spirit of the law, strictly following and adhering to the principles of justice have been and will remain among the priorities for the judicial system and the judges currently presiding. I am confident that these principles will always remain the guidance for your activity and facilitate the effective discharge of the mandated functions.
The state will continue undertaking necessary measures towards tackling issues the judicial system workers face in their professional activity and addressing their social and domestic concerns.
I once again congratulate you on your professional day and wish all of you every success in work and personal life."