Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Դատական համակարգի աշխատողի օրվա կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Դատական համակարգի աշխատողի օրվա կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Դատական համակարգի հարգելի՛ աշխատակիցներ եւ վետերաններ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Դատական համակարգի աշխատողի օրվա կապակցությամբ:
Սա եւս մեկ առիթ է արժեւորելու ու կարեւորելու ձեր առանցքային դերակատարությունը օրինականության, իրավունքի գերակայության եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության,  մեր երկրում ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացման եւ պետականաշինության  գործում։
Տարիներ շարունակ իրականացված բարեփոխումների եւ սկզբունքային քաղաքականության նպատակն էր ունենալ անկախ ու արհեստավարժ դատական իշխանություն, որի զարգացմանն ու կատարելագործմանը, դատական մարմինների եւ դատավորի լիարժեք անկախության ու ինքնուրույնության ապահովմանն ուղղված աշխատանքներն այսուհետ եւս պետք է լինեն հետեւողական ու կրեն շարունակական բնույթ:
Դատական համակարգի եւ գործող դատավորների առաջնահերթ խնդիրներից եղել եւ մնում է օրենքի տառին ու ոգուն, արդարադատության սկզբունքներին խստագույնս հետեւելն ու դրանցով առաջնորդվելը: Համոզված եմ, որ դա մշտապես կլինի ձեր գործունեության հիմքում եւ կօգնի արդյունավետորեն իրականացնել ձեր գործառույթները։
Պետությունը կշարունակի անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկել դատական համակարգի աշխատողների աշխատանքային եւ  սոցիալ-կենցաղային խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ եւ մաղթում բոլորիդ հաջողություններ աշխատանքում ու ընտանիքում»:

Бако Саакян направил поздравительное послание в связи с Днем работника судебной системы
20 января Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание в связи с Днем работника судебной системы.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 января, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах, в послании говорится:
“Уважаемые работники и ветераны судебной системы!
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с Днем работника судебной системы!
Это очередной повод дать оценку и подчеркнуть вашу ключевую роль в деле защиты законности, верховенства права и прав человека, развития в нашей стране демократических институтов и государственного строительства.
Целью осуществляемых на протяжении лет реформ и принципиальной политики было создание независимой и профессиональной судебной власти, работы по развитиюи усовершенствованию которой, а также обеспечению полноценной независимости и самостоятельности судебных органов и судей должны и впредь носить последовательный характер.
Одной из приоритетных задач судебной системы и действующих судей была и остается строгая приверженность букве и духу закона, принципам справедливости и  руководство ими. Уверен, что это всегда будет в основе вашей деятельности и поможет вам эффективно осуществлять свои функции.
Государство продолжит предпринимать необходимые меры по решению рабочих и социально-бытовых проблем работников судебной системы.