Բակո Սահակյանն ընդունել է Ֆրանսիայի հայ բժիշկների միության անդամ Ժան-Միշել Էքերյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 22-ին ընդունել է Ֆրանսիայի հայ բժիշկների միության անդամ, «Հայ-մեդ» բժշկական մարդասիրական ընկերության նախագահ, անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ Ժան-Միշել Էքերյանին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ առողջապահության նախարար Արայիկ Բաղրյանը, քննարկվել են առողջապահության ոլորտին առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել Ժան-Միշել Էքերյանին Արցախին մշտապես սատարելու եւ առողջապահության ոլորտում մի շարք բարեգործական ծրագրեր իրականացնելու համար ու նրան հանձնել «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալ:

On 22 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan received member of the Union of the Armenian Doctors of France, president of the "Hay-Med" Medical Humanitarian Association, anesthesiologist- resuscitator Jean-Michel Ekherian, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
Bako Sahakyan received the "Hay-Med" Medical Humanitarian Association Jean-Michel Ekherian
Bako Sahakyan received the
STEPANAKERT,  JANUARY 22, ARTSAKHPRESS: Various issues related to the healthcare sphere were discussed at the meeting attended by Artsakh Republic minister of healthcare Arayik Baghryan.
The President expressed gratitude to Jean-Michel Ekherian for his consistent support to Artsakh and realization of a number of philanthropic projects in the healthcare sphere handing in the "Vachagan Barepasht" medal to him.