ԱՄՆ-ը միտումնավոր է հարվածել Դեր Զորում տեղակայված սիրիացի զինվորականներին․ Ասադ
Սիրիայի նախագահ Բաշար Ալ-Ասադը կարծում է, որ ԱՄՆ-ը սեպտեմբերի 17-ին միտումնավոր հարվածել է Դեր Զորում տեղակայված սիրիական բանակի դիրքերին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Սիրիացի առաջնորդը Վաշինգտոնին մեղադրել է նաև Հալեպում քաղաքական նախաձեռնությունների, հրադադարի ձախողման համար։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 17-ին միջազգային կոալիցիայի ինքնաթիռները հարված ել սիրիացի զինվորականների ուղղությամբ, որոնք տեղակայված են եղել Դեր Զորում՝ ԴԱԻՇ-ի գրոհայինների անմիջական հարևանությամբ։ Դամակսոսի տվյալներով՝ ավիահարվածի հետևանքով զոհվել է 83 մարդ։ Ռմբակոծումից հետո ահաբեկիչներն անցել են հարձակման։ ԱՄՆ-ի զինված ուժերի հրամանատարությունը ավիահարվածների փաստը համարել է սխալ, հաղորդում է RIA Novosti-ն։

Асад: Запад ищет перемирия только тогда, когда террористам плохо
Запад ищет перемирия только тогда, когда террористы, а не гражданские лица находятся в плохом положении.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 ноября АРЦАХПРЕСС - Об этом заявил президент Сирии Башар Асад в опубликованном в четверг интервью сербской газете "Политика", сообщает Тасс.
"Запад, в первую очередь США, всегда ищут перемирия только тогда, когда террористы находятся в плохом положении, а не гражданские лица. Они пытаются использовать перемирие, чтобы помочь террористам, предоставить им логистическую помощь, оружие и деньги - все для того, чтобы те стали сильнее и снованачали атаковать", - цитирует Асада сербское издание.
"Для США и их союзников террористы и терроризм представляют собой карту, с помощью которой они хотят играть на сирийскойарене", - заявил он, подчеркнув, что США виноваты в любой неудаче, связанной с перемирием.