Դաշնակահար Ռիչարդ Կլայդերմանը Հայաստանում երկու համերգ կունենա
Ֆրանսիացի անվանի դաշնակահար, կոմպոզիտոր, դասական և էթնիկ երաժշտության կատարող Ռիչարդ Կլայդերմանը հանդես կգա Հայաստանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Համերգի կազմակերպիչ «Invitro Production»-ի ընկերության փոխանցմամբ՝ արտիստը կունենա երկու համերգ:
«Ռիչարդ Կլայդերմանը մարտի 13-ին և 14 –ին հանդես կգա Ալ.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում՝ Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի մասնակցությամբ: Տոմսերի վաճառքը կսկսվի մի քանի օրից»,-նշեցին ընկերությունում:
Ռիչարդ Կլայդերմանը սկսել է դաշնամուր նվագել իր հոր ղեկավարությամբ, ով երաժշտության ուսուցիչ էր: 12 տարեկանում ընդունվել է կոնսերվատորիա, և ուսման համար վճարելու, ինչպես նաև կատարելագործվելու համար սկսել է նվագել: Համաշխարհային ճանաչում ունեցող «Ballade pour Adeline» ստեղծագործությունը, որը գրել է Պոլ դե Սեննեվիլինը, նրան աստղ է դարձրել:

Известный пианист Ричард Клайдерман выступит с концертом в Армении
Известный французский пианист и аранжировщик, внесенный в Книгу рекордов Гиннеса, Ричард Клайдерман выступит в Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 ЯНВАРЯ, АРЦАХПРЕСС-Как сообщили в компании «Invitro Production», являющейся организатором концерта, известный пианист даст два концерта. « 13-14 марта Ричард Клайдерман выступит в Армянском национальном академическом театре оперы и балета им.Спендиарова в сопровождении Государственного камерного оркестра Армении.
Продажа билетов на концерт начнется через несколько дней»,- отметили в компании. Отметим, что популярность к Клайдерману, который родился в Париже в 1953 году, пришла в 1976 году, когда молодой музыкант исполнил "Балладу для Аделины".
Сингл с этой композицией был продан общим тиражом 38 млн экземпляров более чем в 30 странах. Ричард Клайдерман записал свыше 1200 музыкальных произведений, выпустил более 100 компакт-дисков общим тиражом 90 млн экземпляров. За свою музыкальную карьеру он завоевал более 350 золотых и платиновых наград.