Ի հիշատակ զոհված զինծառայողների՝ Ստեփանակերտում մոմավառություն կլինի
Այսօր՝ ժամը 18:30-ին, Ստեփանակերտի Ս. Հակոբ եկեղեցում տեղի կունենա մոմավառություն՝ նվիրված հակառակորդի կողմից ձեռնարկված դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձի հետևանքով զոհված զինծառայողներ Արտակ Սեդրակի Աղեկյանի և Հայկ Գրիգորի Բարոյանի հիշատակին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Մոմավառությունը նախաձեռնել են տեղի երիտասարդական կառույցների ներկայացուցիչները:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 28-ին՝ ժամը 14:25-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետերի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել էր դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները թեև ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և վերջիններիս կորուստներ պատճառելով, հետ շպրտել ելման դիրքեր, բայց ծավալված մարտերի ժամանակ, ցավոք, զոհվել են զինծառայողներ 1979թ. ծնված Արտակ Սեդրակի Աղեկյանը և 1995թ. ծնված Հայկ Գրիգորի Բարոյանը:

В Степанакерте пройдет церемония зажжения свечей в память военнослужащих, погибших при отражении диверсии
Сегодня, в 18:30, в степанакертской церкви Сурб Акоп состоится церемония зажжения свечей в память военнослужащих Артака Агекяна и Айка Барояна, погибших в результате предпринятой ВС Азербайджана попытки диверсионно-разведывательного проникновения.
В Степанакерте пройдет  церемония зажжения свечей в память военнослужащих, погибших при отражении диверсии
СТЕПАНАКЕРТ 2 МАРТА АРЦАХПРЕСС-Инициаторами церемонии являются представители местных молодежных организаций.
Напомним, ВС Азербайджана 28 февраля, около 14:25, предприняли попытку разведывательно-диверсионного проникновения в направлении боевых позиций одной из воинских частей Армии обороны НКР, расположенной в северо-восточном направлении линии соприкосновения. Передовые подразделения Армии обороны НКР своевременно пресекли попытки продвижения спецподразделений противника, последние были отброшены на исходные позиции и понесли потери. К сожалению, в ходе боев погибли армянские военнослужащие Артак Седракович Агекян (1979 г.р) и Айк Григорович Бароян (1995 г.р)».