Կստեղծվի Արեւմտահայերեն վիքիպեդիա
Վիքիմեդիա Հայաստանը Գյուլբենկյան հիմնադրամի աջակցությամբ ձեռնարկում է Արեւմտահայերեն վիքիպեդիայի զարգացման ծրագիր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  mediamax.am-ի փոխանցմամբ՝ ծրագրի նպատակն է ստեղծել եւ զարգացնել արեւմտահայերեն վիքիպեդիա՝ համախմբելով Հայաստանի եւ Սփյուռքի կազմակերպությունների եւ անհատների ներուժը:
Մարտի 11-ին Բեյրութի «Լեւոն Շանթ» կենտրոնում տեղի կունենա հանդիպում Վիքիմեդիա Հայաստան գիտակրթական հասարակական կազմակերպության նախագահ Սուսաննա Մկրտչյանի հետ՝ նվիրված Արեւմտահայերեն վիքիպեդիայի ստեղծման եւ զարգացման ծրագրին:
2015-ից Վիքիմեդիա Հայաստանը համագործակցում է «Գալուստ Գյուլբենկյան հիմնադրամի» հետ, նպատակ ունենալով խթանել Արեւմտահայերեն վիքիպեդիայի ստեղծումն ու զարգացումը

Western Armenian Wikipedia to be set up
Wikimedia Armenia with Gulbenkian Foundation support is launching a program for development of Western Armenian Wikipedia.
STEPANAKERT, MARCH 5, ARTSAKHPRESS: The goal of the program is to set up and develop Western Armenian Wikipedia bringing together the potential of Armenian and Diaspora organizations and individuals.
A meeting with President of Wikimedia Armenia NGO Susanna Mkrtchyan is scheduled at Levon Shant Center in Beirut on March 11.
Since 2015, Wikimedia Armenia has been cooperating with Calouste Gulbenkian Foundation which is aimed at boosting establishment and development of Western Armenian Wikipedia.