Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը կարող է հրաժարվել Բաքու մեկնելու գաղափարից
Եթե Բաքվում կայանալիք Եվրոպական մարզական խաղերի կրակը վառելու է Ռամիլ Սաֆարովը, ապա բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը չի մասնակցի այդ մրցմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայնտեց Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Գեւորգյանը: Երեւանի «Դինամո» մարզադահլիճում մարտի 22-ին ավարտված բռնցքամարտի Հայաստանի մեծահասակների առաջնությունից հետո ֆեդերացիայի նախագահը նշեց, որ հայ բռնցքամարտիկները լավ մարզավիճակում են եւ կարող են հաջող հանդես գալ ամռանը Ադրբեջանի մայրաքաղաք Բաքվում կայանալիք Եվրոպական առաջին մարզական խաղերում:
«Դեռ վաղ է խոսել Բաքվի մասին: Ես առաջիններից եմ, ով պատրաստակամություն է հայտնել մեկնել Բաքու, սակայն իրադարձությունների այսպիսի զարգացման դեպքում հնարավոր է, որ մենք հրաժարվենք Խաղերին մասնակցելուց: Դեռ ժամանակ կա որոշում կայացնելու կամ որոշումից հրաժարվելու համար: Ադրբեջանն ունի ոչ մարզական գործելաոճ: Վերջին տվյալների համաձայն՝ Բաքվում Խաղերի կրակը պատրաստվում է գեներալի համազգեստով վառել Ռամիլ Սաֆարովը: Այդ դեպքում Հայաստանի հավաքականը չի մասնակցի, իսկ եթե նրանք փոխեն իրենց մոտեցումները եւ դրանք լինեն զուտ մարզական, մենք կմեկնենք Բաքու եւ հաղթանակներ կունենանք այնտեղ»,- նշել է Արթուր Գեւորգյանը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի՝ մարտի 15-ին անցկացված 7-րդ համագումարում որոշվել էր մասնակցել Բաքվում անցկացվելիք  Եվրոպական մարզական խաղերին:

Сборная Армении по боксу может отказаться от идеи участия в Европейских играх в Баку
Сборная Армении по боксу не примет участия в Европейских играх в Баку, если огонь Игр должен зажечь Рамиль Сафаров.
СТЕПАНАКЕРТ 23 МАРТА АРЦАХПРЕСС-Об этом в беседе с журналистами заявил президент федерации бокса Армении Артур Геворгян. По окончании чемпионата Армении по боксу президент федерации отметил, что армянские боксеры находятся в хорошей форме и могут удачно выступить на первых Европейских играх, которые пройдут в Баку.
«Пока что рано говорить о Баку. Я был одним из первых, кто выразил готовность отправиться в Баку, однако если события будут развиваться таким образом, мы откажемся от участия в Играх. У нас еще есть время для принятия решения. Азербайджан выбрал неспортивную тактику. По последним данным, огонь Игр в Баку должен зажечь Рамиль Сафаров. В этом случае сборная Армении откажется от участия. Если же они все-таки будут руководствоваться спортивными принципами, то мы отправимся в Баку и одержим там победы»,- отметил Артур Геворгян. Напомним, что на прошедшей 15-го марта 7-м собрании федерации бокса Армении было решено принять участие в Европейских играх в Баку.