Թանգարանների միջազգային օրն Արցախում կնշվի «Տիգրանակերտ» պետական պատմամշակութային արգելոցում
Մայիսի 17-ի լույս 18-ի Թանգարանային գիշերը արգելոցում կկազմակերպվի Տիգրանակերտի նորահայտ գտածոների ցուցադրություն: Հյուրերը կմասնակցեն նաև տարածքի կանաչապատման աշխատանքներին:
Թանգարանների միջազգային օրն Արցախում  կնշվի «Տիգրանակերտ» պետական պատմամշակութային արգելոցում
Այս մասին տեղեկացնում է «Արցախպրես»-ը հղում անելով   ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր զբոսաշրջության և պատմական միջավայրի պահպանության վարչության ֆեյսբուքյան էջին:Ըստ տեղեկատվության   օրվա ընթացքում` ԱրՊՀ ուսանողության հետ համատեղ  կկայանան  ազգային խաղեր, ինտելեկտուլ խաղ եւ ավանդական ժենգյալով հացի հյուրասիրություն: Զբոսաշրջության և պատմական միջավայրի պահպանության վարչությունը հրավիրում է բոլոր ցանկացողներին  մասնակցել  միջոցառմանը։

The International Museum Day in Artsakh will be celebrated in “Tigranakert” State Historical-Cultural Reserve
During the museum night of 17th to 18th of May “Tigranakert” State Historical-Cultural Reserve will celebrate the International Museum Day.
As “Artsakhpress” was informed from the Facebook page of RMK Government's Department of Tourism and Historical Environment Protection those who wish can take part at the gardening works in the area. During the day you can watch national and intellectual games with the students of ArSU and try our traditional “Zhengyalov Hats”. You are welcome.