Աշխարհի 40 երկրների 100 երաժիշտներ Հանրապետության հրապարակում ապրիլի 24-ին կմասնակցեն համերգի
Աշխարհի 40 երկրների 100 երաժիշտներ Հանրապետության հրապարակում ապրիլի 24-ին կմասնակցեն Հայոց ցեղասպանության տարելիցին նվիրված համերգին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  «Արմենպրես»-ի թղթակցին Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից տեղեկացրին, որ Երևանի Հանրապետության հրապարակում ապրիլի 24-ին՝ ժամը 20.15-ին, տեղի կունենա «24/04 Orchestra» նվագախմբի համերգը։
«Աշխարհի ավելի քան 40 երկրից Հայաստան կժամանեն մոտ 100 երաժիշտներ, և միանալով իրենց հայ գործընկերներին՝ բացառիկ այդ համերգով բազմազգ երաժիշտները հանդես կգան խաղաղության, սիրո, հումանիզմի կոչերով։ Համերգը ղեկավարելու են դիրիժորներ Սերգեյ Սմբատյանը, Հովհաննես Չեքիջյանը, Ջանլուկա Մարչիանոն, Միխայիլ Յուրովսկին։ Համերգը կայանում է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների շրջանակներում»,-նշեցին ՀՊԵՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:

100 musicians from 40 countries to participate in concert on April 24 in Yerevan
100 musicians from 40 countries will participate in the concert dedicated to the Armenian Genocide, which will be held on April 24 in Republic Square.
STEPANAKERT, APRIL 3, ARTSAKHPRESS։ The Department of the Public Relations of the State Youth Orchestra of Armenia informed, that on April 24, at 20:15 pm the concert of «24/04 Orchestra» will take place at the Republic Square.
Around 100 musicians will arrive to Armenia from over 40 countries of the world and join their Armenian colleagues. The multinational musicians by that exclusive concert will make calls on peace, love and humanity. The concert will be conducted by Sergey Smbatyan, Hovhannes Chekijyan, Gianluca Marciano and Michael Yurovsky. The concert will be launched within the framework of the events of the Centennial of the Armenian Genocide.