«Բացեք կյանքի ճանապարհը». Ստեփանակերտի Կոմիտասի անվան երաժշտական դպրոցում ֆլեշմոբ է տեղի ունեցել
Այսօր՝ դեկտեմբերի 22-ին,Ստեփանակերտի Կոմիտասի անվան երաժշտական դպրոցի սաների և ուսուցիչների մասնակցությամբ կազմակերպվել է «Բացեք կյանքի ճանապարհը» խորագրով ֆլեշմոբ:
«Բացեք կյանքի ճանապարհը». Ստեփանակերտի Կոմիտասի անվան երաժշտական դպրոցում  ֆլեշմոբ է տեղի ունեցել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում երաժշտական դպրոցի տնօրեն Զարինե Բալայանը տեղեկացրել է,որ Ադրբեջանի կողմից Արցախը Հայաստանին կապող ճանապարհի արգելափակման հետևանքով կրթօջախի մի խումբ սաներ մնացել են Երևանում և չեն կարողանում տուն վերադառնալ:
319403658_5777823465586400_5157547857885480034_n (1).jpg (1.57 MB)319924163_3380782148873831_367155848558403079_n.jpg (1.42 MB)
«Ստեփանակերտ-Գորիս միջպետական մայրուղու փակվելու պատճառով դպրոցի մի խումբ սաներ չեն կարողանում վերադառնալ իրենց ընտանիքներ, կրթօջախ, շարունակել իրենց ուսումը: Մենք՝ Կոմիտասի անվան երաժշտական դպրոցի անձնակազմը և աշակերտները, պահանջ ենք ներկայացնում ամբողջ քաղաքակիրթ աշխարհին՝ կանգնեցնելու Ադրբեջանի կողմից իրականացվող այս անմարդկային ագրեսիան Արցախի ու նրա ժողովրդի հանդեպ»,-ասել է Զ. Բալայանը:

«Откройте дорогу жизни»: В музыкальной школе имени Комитаса в Степанакерте состоялся флешмоб
Сегодня, 22 декабря, был организован флешмоб под названием «Откройте дорогу жизни» с участием учащихся и преподавателей Степанакертской музыкальной школы имени Комитаса.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 декабря, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" директор музыкальной школы Зарине Балаян сообщила, что из-за блокирования Азербайджаном дороги, соединяющей Арцах с Арменией, группа учащихся музыкальной школы осталась в Ереване и не может вернуться домой.
319403658_5777823465586400_5157547857885480034_n (1).jpg (1.57 MB)
319924163_3380782148873831_367155848558403079_n.jpg (1.42 MB)
«В связи с закрытием межгосударственной магистрали Степанакерт-Горис группа учащихся не может вернуться к своим семьям, в школу, для продолжения учебы. Мы, коллектив и учащиеся музыкальной школы имени Комитаса,  предъявляем требование ко всему цивилизованному миру остановить эту бесчеловечную агрессию, осуществляемую Азербайджаном против Арцаха и его народа", - сказала З. Балаян.