Ունենք գյուղացիական տնտեսությունները զարգացնելու լավ հնարավորություն, որին պետությունը աջակցելու է. պետնախարար
Արցախի շրջափակման պայմաններում, երբ Հայաստանի Հանրապետության հետ հումանիտար կապը և սահմանափակ քանակի բեռնափոխադրումներն իրականացվում են բացառապես ռուս խաղաղապահների միջոցով, Արցախի Հանրապետության շրջանների բնակիչները զարկ էին տվել գյուղատնտեսությանը և այսօր արդեն ունենք տեղական մրցունակ գյուղմթերք, որը իրացվում է շուկայում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին գրում է Արցախի պետնախարար  Գուրգեն Ներսիսյանը։
«Գյուղմթերքի իրացումն առավել արդյունավետ կազմակերպելու և գյուղերից շրջկենտրոններ ու մայրաքաղաք տեղափոխելը հեշտացնելու նպատակով պետությունը, ի դեմս գյուղատնտեսության նախարարության և շրջանների վարչակազմերի, պատրաստակամ է ցուցաբերելու առավելագույն աջակցություն:
Այդ գործընթացում խնդիրների առնչվելու դեպքում քաղաքացիները կարող են դիմել ինչպես շրջանների վարչակազմերի ղեկավարներին, այնպես էլ ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարությանը»:

У нас есть хорошая возможность развивать сельскую экономику, которую государство будет поддерживать: Государственный министр
В условиях блокады Арцаха, когда гуманитарная связь с Республикой Армения и ограниченный объем грузоперевозок осуществляется исключительно через российских миротворцев, жители районов Республики Арцах дали толчок развитию сельского хозяйства и сегодня у нас уже есть конкурентоспособная местная сельскохозяйственная продукция, которая продается на рынке.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщил госминистр Республики Арцах Гурген Нерсисян.
«Государство в лице Минсельхоза и орайоннных администраций готово оказать максимальную поддержку, чтобы более эффективно организовать реализацию сельхозпродукции и облегчить ее транспортировку из сел в районные центры и столицу.
В случае возникновения проблем в этом процессе граждане могут обращаться к главам районных администраций, а также в Министерство сельского хозяйства Республики Арцах».