ՀՀ կառավարությունը 2.9 մլրդ դրամի միջպետական վարկ կտրամադրի Արցախի Հանրապետությանը
ՀՀ կառավարությունն իր այսօրվա՝ հունիսի 22-ի նիստում որոշեց ՀՀ պետական բյուջեից 2.9 մլրդ դրամ միջպետական վարկ տրամադրել Արցախի Հանրապետությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նախագծի հիմնավորման մեջ ասվում է. «Ներկայացված նախագծով նախատեսվում է ՀՀ 2023 թվականի պետական բյուջեի հարկային եկամուտներից տրամադրել միջպետական վարկ Լեռնային Ղարաբաղին 2.9 մլրդ. դրամի չափով՝ հետապատերազմյան ժամանակահատվածում Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում ստեղծված սոցիալական լարվածության մեղմանն ուղղված լրացուցիչ ֆինանսավորման համար»:

Government of Armenia to provide additional 2,9 billion AMD to Artsakh to help mitigate social tension
The Armenian government will provide an additional 2,9 billion drams to Artsakh Republic in the form of an “interstate loan” to help mitigate the social tension.
STEPANAKERT,  JUNE 22, ARTSAKHPRESSThe bill was approved at the Cabinet meeting on June 22.
The bill envisages providing a 2,9 billion dram interstate loan from the tax revenues of the 2023 state budget to Artsakh for additional funding aimed at mitigating the social tension in Nagorno Karabakh in the post-war period.