Կայացել է «Արցախի բալիկներ» համույթի հաշվետու համերգը
Ստեփանակերտի Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի կենտրոնին կից գործող  «Արցախի բալիկներ» երգի-պարի ինքնագործ համույթը կենտրոնի դահլիճում հանդես է եկել 2022-2023 ուսումնական տարվա հաշվետու համերգով։
Կայացել է «Արցախի բալիկներ»  համույթի հաշվետու համերգը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝  համերգային ծրագիրն ամփոփեց նաև 2018-2023 թվականների ուսումնական  գործընթացի  արդյունքները.  «Վոկալ» և «Պար» դասարանների 25 աշակերտներ ավարտեցին իրենց ուսումնառությունը։
«Տարիների ընթացքում համույթի աշակերտների թիվը մնում է անփոփոխ։ Ժամանակներ կային, երբ  200 և ավելի սան ունեինք, բայց, տարբեր պատճառներից ելնելով, թիվը փոքր-ինչ նվազեց։ Ուրախալի փաստ է, որ ունենք աշակերտ, ով ընտանիքի հետ Արցախ է տեղափոխվել Ռուսաստանի Դաշնությունից և սկսել մեծ սիրով հաճախել մեր համույթ։
Մեր բալիկների մեջ մենք սերմանում ենք ազգային գիտակցություն, քանի որ նրանք պետք է լավ իմանան մեր ազգային պարն ու երաժշտությունը»,-մեզ հետ զրույցում ասել է Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի կենտրոնի տնօրեն Արմեն Հովսեփյանը։
Նա նշել է, որ փորձում են ամեն բան անել, որպեսզի համույթի աշակերտների պարապմունքները չտուժեն Արցախում շարունակվող ծանր իրավիճակից։

Состоялся отчетный концерт ансамбля «Арцахи баликнер»
Ансамбль песни и танца «Арцахи баликнер» («Дети Арцаха»), действующий при центре культуры имени Шарля Азнавура в Степанакерте, выступил в зале центра с отчетным концертом за 2022-2023 учебный год.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 июня,  АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент «Арцахпресс», в концертной программе также подведены итоги учебного процесса 2018-2023 гг.. Завершили обучение 25 учащихся классов «Вокал» и «Танец».
«На протяжении многих лет количество учащихся в ансамбле остается неизменным. Были времена, когда у нас было 200 и более воспитанников, но по разным причинам их количество немного уменьшилось. Радостно, что у нас есть ученик, который вместе с семьей переехал в Арцах из Российской Федерации и с большой любовью стал посещать наш ансамбль.
Мы прививаем нашим детям национальное самосознание, потому что они должны хорошо знать наш национальный танец и музыку", - сказал нам директор Центра культуры имени Шарля Азнавура Армен Овсепян.
Он отметил, что они стараются сделать все, чтобы на занятия воспитанников ансамбля не повлияла продолжающаяся сложная ситуация в Арцахе.