Երվանդ Թադևոսյանի ու Սամվել Թորոսյանի մարմիններն այսօր տեղափոխվել են ՀՀ՝ Եռաբլուրում հուղարկավորելու նպատակով. ՄԻՊ
Հունիսի 28-ի ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով զոհված երկու զինծառայողների՝ Երվանդ Թադևոսյանի ու Սամվել Թորոսյանի մարմիններն այսօր Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից տեղափոխվել են ՀՀ՝ ծնողների ցանկությանը համապատասխան Եռաբլուրում հուղարկավորելու նպատակով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ի պատասխան լրատվամիջոցների հարցումների՝ այս մասին տեղեկացնում է ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը:
«Ադրբեջանը շարունակում է կեղծ պնդումները, որ զոհված զինծառայողները ՀՀ ԶՈւ ներկայացուցիչներ են եղել՝ հող նախապատրաստելով նոր հարձակումների համար:
Արցախի ՄԻՊ հաստատության կողմից արդեն իսկ հավաքագրվել են անհրաժեշտ փաստեր ու փաստաթղթեր, որոնք կհրապարակվեն շուտով՝ ևս մեկ անգամ ապացուցելով ադրբեջանական պնդումների կեղծ և շինծու լինելը»,-գրել է Ստեփանյանը։

Тела погибших в Арцахе Ерванда Тадевосяна и Самвела Торосяна были перевезены в Армению, чтобы похоронить их в Ераблуре
В ответ на запросы СМИ сообщаю, что тела двух военнослужащих, Ерванда Тадевосяна и Самвела Торосяна, погибших в результате азербайджанской агрессии 28 июня, сегодня были перевезены в Армению Международным Комитетом Красного Креста, чтобы похоронить их в Ераблуре в соответствии с пожеланиями их родителей.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 июля,  АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщил омбудсмен Арцаха Гегам Степанян.
«Азербайджан продолжает ложно утверждать, что погибшие военнослужащие были представителями ВС РА, готовя почву для новых атак», - отметил Степанян.
Учреждением по защите прав человека Арцаха уже собраны необходимые факты и документы, которые вскоре будут опубликованы, еще раз доказывая ложность и сфабрикованность азербайджанских утверждений.