Անհնար է դարձել գյուղատնտեսական որոշ ապրանքների ներկրումը. գյուղնախարար
Մինչև հունիսի 15-ը հնարավորություն կար ռուս խաղաղապահների միջնորդությամբ ներկրել որոշակի գյուղատնտեսական ապրանքներ, սերմացուներ, սակայն այնուհետև այդ գործընթացն առ այսօր անհնարին է դարձել։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հուլիսի 18-ին տված հարցազրույցում  ասել ԱՀ Գյուղատնտեսության նախարար Գեորգի Հայրիյանը՝ նշելով, որ ստեղծված իրավիճակից ելնելով, մինչ այդ բավարար ծավալով գարնանացանի աշխատանքներ են կատարվել։
«Գարնանացանի աշխատանքները սկսելուց հետո  հնարավորություն ենք ունեցել ներկրել ինչպես բանջարաբոստանային, այնպես էլ՝ հացահատիկավոր մշակաբույսերի սերմացուներ։ Գարնանացանը կատարելիս,  առաջնահերթությունը տվել ենք պարենային անվտանգության հիմք կազմող մշակաբույսերին: Ըստ այդմ՝ մեր բոլոր շրջաններում իրականացրել ենք համապատասխան աշխատանքներ, որպեսզի կարողանանք մեզ ապահովել որոշակի գյուղմթերքով»,- նշել է Գ. Հայրիյանը։

Until June 15, there had been an opportunity to import certain agricultural products and seeds through the mediation of Russian peacekeepers, but then this process has become impossible until today.
Impossible to import some agricultural products. Minister of Agriculture
STEPANAKERT, JULY 18, ARTSAKHPRESS: As "Artsakhpress" informs, the Minister of Agriculture of Artsakh Republic Georgi Hayriyan said this in an interview on July 18, noting that based on the current situation, enough spring planting works have been carried out.
We have carried out appropriate works in all our regions in order to be able to provide ourselves with certain agricultural products", said G. Hayriyan.