Քիմ Քարդաշյանն անդրադարձել է Օքամփոյի` Լաչինի միջանցքի շրջափակման վերաբերյալ զեկույցին
Ամերիկահայ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը  ինստագրամյան իր էջում կիսվել է բժիշկ Էրիկ Իսրայելյանի գրառմամբ, ով, հրապարակելով միջազգային իրավունքի առաջատար մասնագետ, Միջազգային քրեական դատարանի նախկին գլխավոր դատախազ Լուիս Մորենո Օքամփոյի «Փորձագիտական կարծիք. ցեղասպանություն հայերի դեմ 2023թ» զեկույցը, հորդորում է իր հետևորդներին կիսվել գրառմամբ։
Քիմ Քարդաշյանն անդրադարձել է  Օքամփոյի`  Լաչինի միջանցքի շրջափակման վերաբերյալ զեկույցին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Իսրայելյանը նշել է, որ Օքամփոն «պնդում է, որ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակումը պետք է համարվի ցեղասպանություն Արցախի/Լեռնային Ղարաբաղի էթնիկ հայերի դեմ»։
«Ադրբեջանի կառավարությունն օգտագործում է նավթի և գազի լծակները տարածաշրջանից քրիստոնյա հայ բնակչությանը մաքրելու համար»,-գրում  է Իսրայելյանը։
Տարիների ընթացքում Քարդաշյանը բազմաթիվ առիթներով կիսվել է Հայոց Ցեղասպանության մասին տեղեկություններով՝ իր հետևորդներին տեղեկացնելու 1915 թվականին ավելի քան 1,5 միլիոն հայերի` թուրքերի կողմից  ցեղասպանվելու մասին։

Kim Kardashian reacted to Ocampo's report on blockade of the Lachin Corridor
American-Armenian TV star Kim Kardashian shared on her Instagram an article, titled Expert Opinion: Genocide against Armenians in 2023.
Kim Kardashian reacted to Ocampo's report on  blockade of the Lachin Corridor
STEPANAKERT,  AUGUST 9, ARTSAKHPRESS: She had reposted a post by physician, Eric Esrailian, who urged his followers to share the report by Luis Moreno Ocampo, the former Chief Prosecutor at the International Criminal Court.
Esrailian explained that Ocampo 'argues Azerbaijan’s blockade of the Lachin corridor should be considered a genocide against the ethnic Armenians of Artsakh/Nagorno-Karabakh.'
'The government of Azerbaijan is using oil & gas leverage to cleanse the Christian Armenian population from the region,' Esrailian continued.
Over the years, Kardashian has shared information about the Armenian genocide on multitude of occasions to inform her followers about the more than '1.5 million people who were massacred' in 1915.