Քիմ Քարդաշյանն անդրադարձել է Օքամփոյի` Լաչինի միջանցքի շրջափակման վերաբերյալ զեկույցին
Ամերիկահայ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը  ինստագրամյան իր էջում կիսվել է բժիշկ Էրիկ Իսրայելյանի գրառմամբ, ով, հրապարակելով միջազգային իրավունքի առաջատար մասնագետ, Միջազգային քրեական դատարանի նախկին գլխավոր դատախազ Լուիս Մորենո Օքամփոյի «Փորձագիտական կարծիք. ցեղասպանություն հայերի դեմ 2023թ» զեկույցը, հորդորում է իր հետևորդներին կիսվել գրառմամբ։
Քիմ Քարդաշյանն անդրադարձել է  Օքամփոյի`  Լաչինի միջանցքի շրջափակման վերաբերյալ զեկույցին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Իսրայելյանը նշել է, որ Օքամփոն «պնդում է, որ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակումը պետք է համարվի ցեղասպանություն Արցախի/Լեռնային Ղարաբաղի էթնիկ հայերի դեմ»։
«Ադրբեջանի կառավարությունն օգտագործում է նավթի և գազի լծակները տարածաշրջանից քրիստոնյա հայ բնակչությանը մաքրելու համար»,-գրում  է Իսրայելյանը։
Տարիների ընթացքում Քարդաշյանը բազմաթիվ առիթներով կիսվել է Հայոց Ցեղասպանության մասին տեղեկություններով՝ իր հետևորդներին տեղեկացնելու 1915 թվականին ավելի քան 1,5 միլիոն հայերի` թուրքերի կողմից  ցեղասպանվելու մասին։

Ким Кардашьян отреагировала на доклад Окампо о блокаде Лачинского коридора
Американская телезвезда армянского происхождения Ким Кардашьян поделилась на своей странице в Instagram постом постом доктора Эрика Исраеляна, который поделился на своей странице в Facebook экспертным заключением бывшего главного прокурора Международного уголовного суда Луиса Морено Окампо, в котором происходящее в Арцахе квалифицируется как геноцид.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 августа, АРЦАХПРЕСС- «Поделитесь, пожалуйста. Этот доклад подготовлен Луисом Морено Окампо, бывшим генеральным прокурором Международного уголовного суда. Он утверждает, что блокада Азербайджаном Лачинского коридора должна рассматриваться как геноцид против этнических армян Арцаха/Нагорного Карабаха. Правительство Азербайджана использует нефтяные и газовые рычаги, чтобы очистить регион от армян-христиан. Читайте и поделитесь заключением», — написал Эсраилян.
На протяжении многих лет Кардашьян неоднократно делилась информацией о Геноциде армян, чтобы информировать своих последователей о геноциде турками более 1,5 миллиона армян в 1915 году.