Սուրեն Պապիկյանն ու ԱՄՆ դեսպանը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում հայ-ամերիկյան համագործակցությանն առնչվող հարցեր
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինի հրավերով ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն աշխատանքային ընթրիք է ունեցել նրա հետ։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ-ից։
19 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։
Հանդիպման ավարտին նախարար Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին` ջերմ հյուրընկալության համար:

Сурен Папикян и посол США обсудили вопросы, связанные с армяно-американским сотрудничеством в сфере обороны
18 января по приглашению посла США в Армении Кристины Куинн министр обороны Армении Сурен Папикян провел с ней рабочий ужин.
19 января, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Минобороны.
Собеседники обсудили вопросы армяно-американского сотрудничества в области обороны и региональной безопасности, а также ряд вопросов, представляющих взаимный интерес.