Եռակողմ պայմանավորվածությունները Հարավային Կովկասում խաղաղության այլընտրանք չունեցող երաշխիքն են. Զախարովա
Դուք հստակ ձեւակերպեցիք այդ առաջարկը, որն ուղղվել է Երեւանի կողմից անմիջապես ադրբեջանական կողմին։ Ինձ թվում է՝ պետք է  ադրբեջանական կողմին էլ հարցնել։
31 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ NEWS.am-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ պատասխանելով այն հարցին, թե ինչպես է Մոսկվան գնահատում Երեւանի առաջարկը Ադրբեջանի կողմից չհարձակման պակտի ստորագրման մասին, եւ որքանով է պակտը հավասարազոր խաղաղության պայմանագրին։
«Եթե դուք խոսում եք մեր սկզբունքային դիրքորոշման մասին, ապա մենք վստահ ենք, որ Հարավային Կովկասում կայունության եւ երկարաժամկետ խաղաղության հաստատման երաշխիքը բարձր մակարդակի եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացման շուտափույթ վերականգնման իրականացումն է, որոնք կնքվել են 2020-2022թթ.։ Դա Բաքվի եւ Երեւանի հաշտեցման այլընտրանք չունեցող ճանապարհային քարտեզն է։ Այն ներառում է այդ թվում նաեւ խաղաղության պայմանագրի մշակումը»,- ասել է նա։

Russia MFA spox: Tripartite agreements are non-alternative guarantee of peace in South Caucasus
You clearly worded that proposal which was addressed by Yerevan directly to the Azerbaijani side. It seems to me it should be asked to the Azerbaijani side as well.
JANUARY 31, ARTSAKHPRESS: This was stated by the official representative of the Russian Ministry of Foreign Affairs (MFA), Maria Zakharova, answering a reporter’s question as to how Russia assesses Armenia's proposal to sign a non-aggression pact by Azerbaijan, and to what extent this pact is equivalent to a peace treaty, news.am reports.
"If you are talking about our principled position, then we are sure that the guarantee of establishing stability and long-term peace in the South Caucasus is the implementation of the speedy restoration of the implementation of high-level tripartite agreements which were signed in 2020-2022. It is the roadmap that has no alternative for the reconciliation of Baku and Yerevan. It also includes the development of a peace treaty as well," said the official representative of the Russian MFA.