Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել՝ մասնակցելու ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորհրդի 5-րդ նիստին
Փետրվարի 12-13-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Բրյուսելում՝ մասնակցելու ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորհրդի 5-րդ նիստին։
12 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
ՀՀ ԱԳ նախարար Միրզոյանը հանդիպումներ կունենա նաև Բելգիայի ԱԳ նախարարի և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։
ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորհրդի 5-րդ նիստը կկայանա փետրվարի 13-ին՝ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ, ԵՄ ԱԳԱՔ բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բոռելի մասնակցությամբ։
Հանդիպման օրակարգը ներառում է հարցերի լայն շրջանակ։ Կքննարկվեն ՀՀ-ԵՄ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկման ընթացքը, այդ թվում՝ ՀՀ-ում իրականացված բարեփոխումների և դրանց արդյունքների մասով։ Կդիտարկվեն նաև տարբեր ոլորտներում ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացման հեռանկարները՝ հաշվի առնելով ներկայիս առաջնահերթություններն ու առկա մարտահրավերները։ Քննարկվելու են նաև անվտանգային իրավիճակը Հարավային Կովկասում և տարածաշրջանային հարցեր։
Հանդիպման արդյունքներով Արարատ Միրզոյանը և Ժոզեպ Բոռելը հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով, որը ԵՄ խորհրդի կողմից ուղիղ կհեռարձակվի Երևանի ժամանակով 17:00-ին։

Ararat Mirzoyan to visit Brussels for 5th Armenia-EU Partnership Council meeting
On February 12-13, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan will pay a working visit to Brussels to participate in the 5th session of the Armenia-EU Partnership Council, the foreign ministry said in a press release.
FEBRUARY 11, ARTSAKHPRESS:  Minister Mirzoyan will also have meetings with other colleagues.
The 5th meeting of the Armenia-EU Partnership Council will be held on February 13, with the participation of the Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan and Josep Borrell, the Vice President of the European Commission, the High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy.
The agenda of the meeting includes a wide range of issues. The implementation process of the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement, including the reforms implemented in Armenia and their results. The prospects of deepening the Armenia-EU partnership in various fields will also be touched upon, taking into account the current priorities and existing challenges. The security situation in the South Caucasus and regional issues will also be discussed.
Following the results of the meeting, Ararat Mirzoyan and Josep Borrell will hold a joint press conference, which will be broadcast live by the EU Council at 17:00 Yerevan time.