Կարեն Գրիգորյանը նշանակվել է ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալ
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել Կարեն Գրիգորյանին Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ նշանակելու մասին։
14 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 35.1-ին հոդվածի 1-ին մասի և 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի՝ Կարեն Գրիգորյանին նշանակել Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ՝ ազատելով Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ինժեներական զորքերի պետ-վարչության պետի պաշտոնից»,-նշված է որոշման մեջ։

Карен Григорян назначен заместителем начальника Генерального штаба ВС РА
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян подписал указ о назначении Карена Григоряна заместителем начальника Генерального штаба Вооруженных Сил РА.
14 февраля, АРЦАХПРЕСС- "На основании предложения премьер-министра, в соответствии с частью 1 статьи 133 Конституции, а также с частью 1 статьи 35.1 и пунктом 1 части 1 статьи 36 Закона "О военной службе и статусе военнослужащих" назначить Карена Григоряна заместителем начальника Генерального штаба Вооруженных Сил, освободив его от должности начальника Управления инженерных войск Вооруженных Сил Республики Армения", - говорится в решении.