Սեպտեմբերի 19-ի ռազմական գործողությունների հետևանքով գերության մեջ է հայտնվել 16 անձ
Ադրբեջանը շարունակում է պատանդառության մեջ պահել 23 անձի, որոնցից 16-ը գերության մեջ են հայտնվել սեպտեմբերի 19-ի ռազմական գործողությունների հետևանքով, այս մասին ասվում է ՀՀ կառավարության ծրագրի (2021-2026թթ) 2023 թվականի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին զեկույցում։
23 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կան փաստական տվյալներ առնվազն 32 անձանց՝ 2020 թվականի պատերազմից հետո բռնի անհետացման վերաբերյալ, որոնց ճակատագրի մասին Ադրբեջանը տվյալներ չի հաղորդում։
Շարունակում է բաց մնալ 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմում և դրանից հետո անհետ կորած համարվող 215 և 1990-ականներին անհետ կորած 777 ՀՀ քաղաքացիների և ԼՂ-ի հայերի ճակատագիրը, գրում է artsakhpress.am-ը։

В результате боевых действий 19 сентября в плен попали 16 человек
Азербайджан продолжает удерживать в заложниках 23 человека, 16 из которых оказались в плену в результате военных действий 19 сентября.
23 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом говорится в отчете о ходе и результатах реализации программы правительства Республики Армения (2021-2026 годы) за 2023 год.
Имеются реальные доказательства насильственного исчезновения как минимум 32 человек после войны 2020 года, о судьбе которых Азербайджан не сообщает.
Судьба 215 граждан Республики Армения и армян Нагорного Карабаха, считавшихся пропавшими без вести в 44-дневной войне 2020 года и после нее, и 777 пропавших без вести в 1990-е годы остается открытой.