Ստեփանակերտում ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի և զոհված ազատամարտիկների կներկայացվի Ջուզեպպե Վերդիի «Ռեքվիեմ»-ը
Սեպտեմբերի 1-ին Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում, ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի և հայկական երկու պետությունների անկախության համար իրենց կյանքը նվիրաբերած սուրբ նահատակների, կկատարվի Ջուզեպպե Վերդիի «Ռեքվիեմ»-ը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏօգոստոսի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այդ մասին տեղեկացրել են ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունից:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ համերգին մասնակցում են Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը (գեղ.ղեկավար և գլխ. դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյան), Հայաստանի ազգային ակադեմիական երգչախումբը ( գեղ.ղեկավար և գլխ. դիրիժոր՝ Հովհաննես Չեքիջյան), Արցախի պետական երգչախումբը (գեղ.ղեկավար և դիրիժոր՝ Նինա Գրիգորյան), «Մռակած» պետական կամերային երգչախումբը (գեղ.ղեկավար և դիրիժոր՝ Մարինե Մեսրոպյան), մենակատարներ՝ Յանա Սաֆոնովա (սոպրանո, Ռուսաստան), Վիշնիա Ռադոսավ (մեցցո սոպրանո, Սերբիա), Ալեքսանդր Չեռնով (տենոր, Ռուսաստան) Նիկոլա Ուլիվերի (բաս, Իտալիա): Նախագծի գեղարվեստական ղեկավարն է Լյուբով Կազարնովսկայան:

In memory of the Armenian Genocide victims and holy martyrs Giuseppe Verdi's "Requiem" to be performed in Stepanakert
On September 1, in memory of the victims of the Armenian Genocide and holy martyrs who died for the independence of the two Armenian states, Giuseppe Verdi's "Requiem" will be performed on the Renaissance Square in Stepanakert, Ministry of Culture and Youth Affairs of NKR informed.
In memory of  the Armenian Genocide victims and holy martyrs Giuseppe Verdi's
STEPANAKERT, AUGUST 20, ARTSAKHPRESS: With the participation of Armenian State Philharmonic Orchestra (artistic director and principal conductor Eduard Topchyan), State Academic Choir of Armenia (artistic director and principal conductor Hovhannes Chekidjian), Artsakh State Choir (artistic director and conductor Nina Grigoryan), State Chamber Choir "Mrakats" (artistic director and conductor Marine Mesropyan).