Նախագահն ընդունել է բելգիացի խորհրդարանականների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 10-ին ընդունել է բելգիացի մի խումբ խորհրդարանականների:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը քննարկվել են Արցախ-Բելգիա հարաբերություններին վերաբերող մի շարք հարցեր: Առանձնակի ուշադրություն է դարձվել խորհրդարանական կապերին, մշակութային եւ մարդասիրական ոլորտներին:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Արցախը շահագրգռված է Բելգիայի եւ նրա վարչական միավորների հետ փոխգործակցության խորացման մեջ՝ նշելով, որ երկկողմ փոխշահավետ հարաբերությունների զարգացման համար առկա են նպաստավոր պայմաններ:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, ՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի հանձնախմբի ղեկավար Գասպար Կարապետյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh interested in deepening cooperation with Belgium and its administrative units
On September 10 Artsakh Republic President Bako Sahakyan received a group of Belgian parliamentarians, the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informed.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 10, ARTSAKHPRESS: A number of issues related to Artsakh-Belgium relationships were discussed during the meeting. Special attention was paid to parliamentary ties, cultural and humanitarian spheres.
President Sahakyan noted that Artsakh is interested in deepening cooperation with Belgium and its administrative units stressing that there are favorable conditions for developing mutually beneficial bilateral relations.
National Assembly vice-chairman Vahram Balayan, head of the European Armenian Federation for Justice and Democracy Kaspar Karapetian and other officials partook in the meeting.