Շվեյցարիայում ՀՀ դեսպան Շառլ Ազնավուրը պարգևատրվել է ՌԴ ԱԳ նախարարության կրծքանշանով
Հունիսի 21-ին Ժնևում ՄԱԿ-ի գրասենյակում ՄԱԿ-ում Ռուսաստանի Դաշնության Մշտական ներկայացուցիչ Ալեքսեյ Բորոդավկինը Շվեյցարիայում ՀՀ դեսպան Շառլ Ազնավուրին է փոխանցել ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության «Միջազգային համագործակցության մեջ ներդրում ունենալու համար» պատվո նշանը` ռուս-հայկական հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար:
Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Հայտնելով իր երախտագիտությունը պատվավոր պարգևի համար` դեսպան Ազնավուրը վերահաստատել է իր պատրաստակամությունը` շարունակելու հայ-ռուսական բարեկամական հարաբերություններն ամրապնդելուն ուղղված իր գործունեությունը:
Վերոհիշյալ պատվո նշանով դեսպան Ազնավուրը պարգևատրվել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի` 2014թ. հունիսի 2-ի հրամանով:

In Geneva - the UN Office, the UN Resident Representative of the Russian Federation Alexei Borodavkin handed over to Charles Aznavour – the Ambassador of the Republic of Armenia to Switzerland, Honorable Russian Foreign Ministry Badge “for contributions to international cooperation” for his great contribution to Russian-Armenian relations.
Ambassador Charles Aznavour honored with Russian Foreign Minister badge
As “Artsakhpress” was informed from the Department of Press, Information and Public Relations of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, expressing his gratitude for the honorary award Ambassador Aznavour reaffirmed his willingness to further continue his efforts to strengthen the friendly relations between Armenia and Russia. Aznavour was honored with the aforementioned badge by the decree of the Foreign Minister of the Russian Federation Sergei Lavrov, on June 2, 2014.