Շվեյցարիայում ՀՀ դեսպան Շառլ Ազնավուրը պարգևատրվել է ՌԴ ԱԳ նախարարության կրծքանշանով
Հունիսի 21-ին Ժնևում ՄԱԿ-ի գրասենյակում ՄԱԿ-ում Ռուսաստանի Դաշնության Մշտական ներկայացուցիչ Ալեքսեյ Բորոդավկինը Շվեյցարիայում ՀՀ դեսպան Շառլ Ազնավուրին է փոխանցել ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության «Միջազգային համագործակցության մեջ ներդրում ունենալու համար» պատվո նշանը` ռուս-հայկական հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար:
Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Հայտնելով իր երախտագիտությունը պատվավոր պարգևի համար` դեսպան Ազնավուրը վերահաստատել է իր պատրաստակամությունը` շարունակելու հայ-ռուսական բարեկամական հարաբերություններն ամրապնդելուն ուղղված իր գործունեությունը:
Վերոհիշյալ պատվո նշանով դեսպան Ազնավուրը պարգևատրվել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի` 2014թ. հունիսի 2-ի հրամանով:

Посол Шарль Азнавур награжден нагрудным знаком МИД РФ
Постоянный представитель Российской Федерации в женевском офисе ООН Алексей Бородавкин вручил послу Армении в Швейцарии Шарлю Азнавуру почетный знак МИД РФ «За вклад в международное сотрудничество», оценивая его заслуги в деле развития российско- армянских отношений.
Как сообщили Арцахпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, выразив признательность за эту почетную награду, посол Шарль Азнавур выразил готовность и впредь всеми силами содействовать укреплению дружественных двусторонних отношений. Этим почетным знаком посол Армении в Швейцарии Шарль Азнавур награжден согласно указу министра иностранных дел РФ Сергея Лаврова от 2 июня 2014 года.