ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները այցելել են հայ ռազմագերուն
Սեպտեմբերի 28-ին Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչները Ադրբեջանում այցելել են 2015 թվականի մարտի 22-ին ղարաբաղաադրբեջանական շփման գիծը հատած հայ ռազմագերուն։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԿԽՄԿ Լեռնային Ղարաբաղի առաքելության տեղեկատվության բաժնի աշխատակից Էթերի Մուսայելյանը։
Նրա խոսքով՝ այցելության ընթացքում ընտանեկան բնույթի տեղեկություններ  են փոխանակվել։
«Այցելությունը կայացել է ԿԽՄԿ ստանդարտ ընթացակարգերի շրջանակներում։ ԿԽՄԿ-ն ազատազրկվածներին այցելում է, որպեսզի նրանց ազատազրկման պայմանների և նրանց հետ վերաբերմունքի դիտարկում անցկացնի և կապ ապահովի բանտարկյալների և նրանց հարազատների միջև»,- նշել է Էթերի Մուսայելյանը։
Հիշեցնենք նաև, որ ընթացիկ տարվա մարտի 22-ին Անդրանիկ Արարատի Գրիգորյանը հատել է սահմանն ու հայտնվել ադրբեջանական կողմում։

ICRC visits Armenian PoW in Azerbaijan
On September 28, the ICRC representatives in Azerbaijan visited the PoW who crossed the line of contact on 22.03.2015 and provided him with an opportunity to exchange family news, , the Head of Communication Department at ICRC in Karabakh Eteri Musaelyan told “Artsakhpress’’.
STEPANAKERT, OCTOBER 1, ARTSAKHPRESS: The visit was conducted in line with the standard ICRC procedures.
"According to its mandate, the ICRC visits detainees to monitor their treatment and conditions of detention and help to ensure that they are able to maintain contact with their families," noted Musaelyan.
Remind, that on March 22 at about 13:50 the contract soldier of the Defense Army of the Nagorno- Karabakh Republic, Private Andranik Grigoryan, born in 1991, left the arms on the combat position going across to the rival’s side.