Ստեփանակերտում կայացել է «Վոքս Վիվա» դանիական երգչախմբի համերգը
Երեկ Ստեփանակերտի Սայաթ-Նովայի անվան երաժշտական քոլեջում՝ ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարության նախաձեռնությամբ կայացել է Նեստվել քաղաքի «Վոքս Վիվա» դանիական երգչախմբի համերգը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 13, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում «Վոքս Վիվա» դանիական երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար Մետտե Ռիմերը նշել է. «Շատ կարևոր է մեզ համար, որ տարբեր լեզուներով երգենք: Դանիայում մենք երգում ենք նաև հայկական երգեր»:
Մետտե Ռիմերն   ասել  է, որ   համերգային ծրագրով առաջին անգամ են Արցախում:
Երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավարը նշել է, որ երգչախումբը հոկտեմբերի 13-ին համերգ կունենա նաև Շուշիի կերպարվեստի պետական թանգարանում:
Համերգի ընթացքում, բացի դանիական երգերից, առաջին անգամ երգչախումբը հանդիսատեսի դատին է ներկայացրել Կոմիտասի ստեղծագործություններից մեկը:
Նշենք   նաև, որ 11 տարի է ինչ գործում է երգչախումբը, որի կազմում ընդգրկված է 8 տղամարդ:
Միջոցառմանը ներկա էին ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարության աշխատակիցներ,    մշակութասեր հասարակություն և հյուրեր:

At the initiative of the Ministry of Culture and Youth Affairs of the Republic of Nagorno-Karabakh, the concert of “Viva Vox”, a Danish choir from Nestvel city, held in Stepanakert's Musical College after Sayat-Nova on October 12 .
"Viva Vox" Danish choir's concert held in Stepanakert
STEPANAKERT, OCTOBER 13, ARTSAKHPRESS:  Mette Riemer, the art director of the choir, in an interview with Artsakhpress said: "The choir was founded 11 years ago and it comprises 8 men.It is very important for us to sing in many languages."
The art director mentioned that the choir will also perform at the State Museum of Fine Arts in Shoushi on October 13.
During the concert, the choir for the first time presented one of Komitas songs.
The concert  was attended by the representatives of Minister of Culture and Youth Affairs and other guests.