Մոսֆիլմի սիրված կինոնկարների երաժշտությունը` մեկ համերգում. Mosfilm Non-Stop
Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի Non-Stop համերգաշարի հերթական անակնկալը` Mosfilm Non-Stop-ը կգրավի ոչ միայն ավագ սերնդին, այլ «Մոսֆիլմի» կինոնկարների որոշ դրվագներ նույնիսկ անգիր իմացող ու որպես թևավոր խոսքեր մեջբերող երիտասարդներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում երիտասարդական նվագախմբի տնօրեն Աննա Տեր-Հովակիմյանը տեղեկացրեց, որ նախագծի անդրանիկ համերգը տեղի կունենա դեկտեմբերի 19-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում:
«Փորձերը շատ լավ են անցել: Այժմ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը Նովոսիբիրսկում է, նա Չայկովսկու անվան միջազգային մրցույթում ժյուրիի անդամ է: Այս պահին նվագախումբն անցկացնում է խմբակային փորձեր: Դիրիժորը կվերադառնա և կսկսենք փորձերը համերգասրահում: Կարծում եմ, որ հանդիսատեսին հաճելի անակնկալ է սպասվում: Մեր կողմից սիրված ֆիլմերի երաժշտությունը ներառված է ծրագրում: Ներկայացվելու է «Ճակատագրի հեգնանքը», «Հաջողության ջենթլմենները», «Միմինո», «Ծառայողական սիրավեպ» և այլ ֆիլմերի երաժշտություն»,-ընդգծեց Աննա Տեր-Հովակիմյանը:
Բացի այդ, դեկտեմբերի 20-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կրկին կներկայացվի Hollywood Non-Stop-ը:
«Հանդիսատեսի կողմից ոչ թե խնդրանքներ էին, այլ պահանջներ, որ Hollywood Non-Stop-ը կրկնվի, այդ իսկ պատճառով նորից է ներկայացվելու, փոքր-ինչ լրացումներ կլինեն: Սպասում եմ, որ այս երկու օրերին հանդիսատեսը կստանա մեծ բավականություն և լավ տրամադրությամբ կհեռանա համերգասրահից»,-ընդգծեց նա:
Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի Non-Stop համերգաշարը մեկնարկեց 2012թ. Hollywood Non-Stop նախագծով, որը սիրվեց հանդիսատեսի կողմից՝ հավաքելով երաժշտասերների մեծ լսարան։ Այնուհետև նվագախումբը հանդես է եկել Cartoon Non-stop համերգաշարով, որի ընթացքում հնչել են հայտնի մուլտֆիլմերի սաունդթրեքները: Նախորդ տարի Երիտասարդականը ներկայացրել է Hayfilm Non-stop, որի ընթացքում հնչել է հայկական ֆիլմերի երաժշտություն: Դրան զուգահեռ` բոլոր համերգներին էկրանին ներկայացվել են հատվածներ կինոնկարներից:

Любимая музыка Мосфильма – в одном концерте: Mosfilm Non­-Stop
Очередной сюрприз из цикла Non-­Stop Государственного молодежного оркестра Армении привлечет не только старшее поколение, на и молодежь, которая знает наизусть и цитирует целые отрывки из старых картин Мосфильма.
СТЕПАНАКЕРТ, декабря 16 АРЦАХПРЕСС - Директор Государственного молодежного оркестра Армении Анна Тер­Овакимян сообщила, что первый концерт этого цикла состоится в зале имени Арама Хачаруряна 19­-го декабря.
«Репетиции прошли очень удачно. Сейчас художественный руководитель и дирижер Государственного молодежного оркестра Армении Сергей Смбатян в Новосибирске – он член жюри международного конкурса имени Чайковского. В данный момент оркестр репетирует, когда дирижер вернется – начнутся репетиции в зале. Думаю, слушателей ждет сюрприз. В программу концерта включены мелодии из фильмов «Ирония судьбы», «Джентльмены удачи», «Мимино», «Служебный роман» и др.»,-­ сказала Анна Тер­ Овакимян.
Кроме того, в зале имени Арама Хачаруряна 20-­го декабря состоится концерт Hollywood Non­-Stop.
«Зритель просто требовал повтора концерта Hollywood Non­-Stop, и мы вновь представим его – с небольшими изменениями и дополнениями. Ждем, что в эти 2 вечера слушатели получат большое удовольствие и уйдет с концертов с хорошим настроением»,­- сказала Анна Тер­Овакимян.
Концерты цикла Non-­Stop Государственного молодежного оркестра Армении начались в 2012г. с концерта Hollywood Non-Stop, который полюбился слушателям и собрал большую аудиторию. Затем последовал цикл Cartoon Non­stop, в котором звучала музыка из мультфильмов. В прошлом году последовал концерт Hayfilm Non­stop, где звучала музыка из армянских фильмов. Параллельно игре оркестра на экране демонстрируются кадры из любимых фильмов.