Ստամբուլի հայկական դպրոցի մոտ դիտահորում պայթյուն է որոտացել
Ստամբուլի Բեշիքթաշի շրջանի հայկական Թարգմանչաց դպրոցի եւ Սուրբ Աստվածածին եկեղեցու միջեւ ընկած հատվածում գտնվող դիտահորում պայթյուն է որոտացել։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 15, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Թուրքական Haberturk-ի փոխանցմամբ՝ պայթյունի հետեւանքով դիտահորի կափարիչը դուրս է թռել մոտ 10 մետր։ Պայթյունից հետո շտապ դեպքի վայր են մեկնել ոստիկանները եւ փակել տարածքը։
Դիտահորում իրականացված մեթան գազի չափման արդյունքներից ելնելով՝ փորձագետները շեշտել են, թե մեծ է հավանականությունը, որ պայթյունը տեղի է ունեցել դիտահորում չափից շատ հավաքված մեթան գազից։

Рядом с армянской школой Стамбула прогремел взрыв
В канализационной системе, расположенной в отрезке между армянской школой Таркманчац и церковью «Сурб Аствацацин» в стамбульском районе Бешикташ, прогремел взрыв.
СТЕПАНАКЕРТ, января 15 АРЦАХПРЕСС - Как пишет сайт турецкой газеты «Haberturk», в результате взрыва канализационный люк отшвырнуло примерно на 10 метров. Сразу же после взрыва на место происшествия выехали полицейские, они перекрыли эту территорию.
Эксперты, проведя соответствующие работы в канализационной системе, заявили о том, что есть большая вероятность того, что взрыв произошел из-за большого количества метана в данном месте.