Դժվարանցանելի են Զանգեր-Սիսիան և Սոտք-Քարվաճառ ավտոճանապարհները
ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 21-ի ժամը 08.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը, Բերդ-Ճամբարակ, Մադինա-Վերին Գետաշեն և Զովաշեն-Հատիս ավտոճանապարհը:
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փոխանցմամբ` դժվարանցանելի են Սոտք-Քարվաճառ, Զանգեր-Սիսիան և Արագածոտնի մարզի Չքնաղ,Ձորագլուխ գյուղերի ավտոճանապարհները :
Գեղարքունիքի մարզի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
ՀՀ Վայոց ձորի մարզում՝ Արենի-Խաչիկ ավտոճանապարհի 8-9-րդ կիլոմետրի հատվածում իրականացվում են ճանապարհահատվածի մաքրման աշխատանքներ, ինչի հետևանքով նշված ավտոճանապարհը երթևեկելի է միակողմանի:
ՃՇՇ աշխատակիցներն իրականացնում են ճանապարհների մաքրման և մշակման աշխատանքներ:
ՀՀ ՏԿԱԻ նախարարությունը վարորդներին խորհուրդ է տալիս վերոնշյալ ճանապարհահատվածներով երթևեկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում` ձմեռային անվադողերով:
Ի կատարումն ՀՀ ՏԿԱԻ նախարարի հրամանի՝ նախարարության բոլոր հերթապահ ստորաբաժանումները 2015 թ.-ի դեկտեմբերի 25-ից իրենց ծառայությունն իրականացնում են ուժեղացված ռեժիմով:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բեռնատարների, իսկ թեթև մրդատարների համար՝ անվաշղթաների կիրառման դեպքում:

На территории Армении есть закрытые и труднопроходимые дороги
По положению на 08.00 21-­го января межгосударственные и республиканские дороги, в основном, открыты. Закрыты перевал Варденяц, дороги Берд­ Чамбарак, Мадина­ Верин Геташен, и Зовашен­-Атис. В Котайке, и дороги Чарчакис, Миджнатун, Шенкани, Лернапар, Сипан, Авше, Мирак в Арагацотне.
СТЕПАНАКЕРТ, января 21 АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МТУиЧС Армении, труднопроходимы дороги Сотк-­Карвачар, Зангер-­Сисиан, и дороги к селам Чкнах, Дзораглух в Арагацотне. На дорогах Гегаркуника – местами гололед.
По причине взрывных работ по удалению скальных обломков закрыт 8­9-­ый км дороги Арени-­Хачик; предлагается объезд по грунтовой дороге Нораванк-­Амагу-­Хачик.
Проводится очистка дорог, посыпание их солью и песком. Для избежания аварий и заторов МТУиЧС Армении рекомендует водителям ездить с зимними покрышками.
По приказу министра ТУиЧС, с 25-­го декабря службы МТУиЧС работают в усиленном режиме.
По сведениям, полученным из департамента ЧС МВД Грузии, дорога Степанцминда-­Ларс открыта для грузовиков, а для легковых машин ­ при применении цепей