Դժվարանցանելի են Զանգեր-Սիսիան և Սոտք-Քարվաճառ ավտոճանապարհները
ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 21-ի ժամը 08.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը, Բերդ-Ճամբարակ, Մադինա-Վերին Գետաշեն և Զովաշեն-Հատիս ավտոճանապարհը:
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փոխանցմամբ` դժվարանցանելի են Սոտք-Քարվաճառ, Զանգեր-Սիսիան և Արագածոտնի մարզի Չքնաղ,Ձորագլուխ գյուղերի ավտոճանապարհները :
Գեղարքունիքի մարզի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
ՀՀ Վայոց ձորի մարզում՝ Արենի-Խաչիկ ավտոճանապարհի 8-9-րդ կիլոմետրի հատվածում իրականացվում են ճանապարհահատվածի մաքրման աշխատանքներ, ինչի հետևանքով նշված ավտոճանապարհը երթևեկելի է միակողմանի:
ՃՇՇ աշխատակիցներն իրականացնում են ճանապարհների մաքրման և մշակման աշխատանքներ:
ՀՀ ՏԿԱԻ նախարարությունը վարորդներին խորհուրդ է տալիս վերոնշյալ ճանապարհահատվածներով երթևեկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում` ձմեռային անվադողերով:
Ի կատարումն ՀՀ ՏԿԱԻ նախարարի հրամանի՝ նախարարության բոլոր հերթապահ ստորաբաժանումները 2015 թ.-ի դեկտեմբերի 25-ից իրենց ծառայությունն իրականացնում են ուժեղացված ռեժիմով:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բեռնատարների, իսկ թեթև մրդատարների համար՝ անվաշղթաների կիրառման դեպքում:

Roads in Armenia are primarily drivable as of Thursday 9am, informed NEWS.am , referring to the Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations.
Armenia road report: Motorways are primarily passable
STEPANAKERT, JANUARY 21, ARTSAKHPRESS: But Vardenyats (Selim) Pass and several motorways are closed for traffic. Some other highways are difficult to pass.
There is black ice on some parts of the motorways in Gegharkunik Province.
A section of the Areni-Khachik motorway in Vayots Dzor Province is closed for one-way traffic, and due to road clearance work.
The road crews are scattering salt and sand on the motorways and are also cleaning them to ensure safe travel.
The ministry advises drivers to travel on these roads solely when absolutely necessary and with winter tires on their vehicles.
The ministry’s divisions on duty are carrying out their services in an enhanced mode.
And according to the information received from the Emergency Situations Department of Georgia, the country’s Stepantsminda-Larsi Highway, which leads to the Armenian border, is open for trucks and solely for light passenger vehicles with chained wheels.