ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղարը Հայաստանում քննարկելու է կազմակերպության հրատապ խնդիրները
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան հունվարի 26-29-ը կգտնվի Հայաստանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 26, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են ՀԱՊԿ-ի մամուլի ծառայությունում: Այցի շրջանակներում պլանավորված է Բորդյուժայի հանդիպումը Հայաստանի նախագահ, ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ:
«Հանդիպման ընթացքում պլանավորվում է քննարկել կազմակերպության առջեւ ծառացած հրատապ խնդիրները, ինչպես նաեւ հաստատման ներկայացնել ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2015 թվականի սեպտեմբերյան եւ դեկտեմբերյան նստաշրջանների որոշումների իրականացման միջացառումների եւ կազմակերպությունում նախագահության շրջանում Հայաստանի կողմից առաջարկված գերակայությունների պլանը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Բորդյուժան կհանդիպի նաեւ Հայաստանի մի շարք նախարարությունների եւ գերատեսչությունների ղեկավարների հետ: Հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն ՀԱՊԿ-ի գործունեության կատարելագործման գործնական միջոցառումները:

Secretary General of CSTO to discuss organization’s pressing problems in Armenia
General Secretary of Collective Security Treaty Organization Nikolay Bordyuzha will be in Armenia on January 26-29, CSTO press secretary told RIA Novosti.
STEPANAKERT, JANUARY 26, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: Bordyuzha will meet Armenia President, Chairman of Collective Security Council of the Collective Security Treaty Organization Serzh Sargsyan.
According to the statement released by the press service it is expected to discuss during the meeting the pressing problems that the organization faces as well as to submit the action plan for the implementation of the decisions of the September and December 2015 sessions of the CSTO Collective Security Council as well as the priorities suggested by Armenia during its chairmanship in the organization.
Bordyuzha will also meet the heads of a number of ministries and state agencies of Armenia. Practical measures to improve CSTO’s activities will be discussed during the meetings.