ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղարը Հայաստանում քննարկելու է կազմակերպության հրատապ խնդիրները
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան հունվարի 26-29-ը կգտնվի Հայաստանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 26, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են ՀԱՊԿ-ի մամուլի ծառայությունում: Այցի շրջանակներում պլանավորված է Բորդյուժայի հանդիպումը Հայաստանի նախագահ, ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ:
«Հանդիպման ընթացքում պլանավորվում է քննարկել կազմակերպության առջեւ ծառացած հրատապ խնդիրները, ինչպես նաեւ հաստատման ներկայացնել ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2015 թվականի սեպտեմբերյան եւ դեկտեմբերյան նստաշրջանների որոշումների իրականացման միջացառումների եւ կազմակերպությունում նախագահության շրջանում Հայաստանի կողմից առաջարկված գերակայությունների պլանը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Բորդյուժան կհանդիպի նաեւ Հայաստանի մի շարք նախարարությունների եւ գերատեսչությունների ղեկավարների հետ: Հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն ՀԱՊԿ-ի գործունեության կատարելագործման գործնական միջոցառումները:

Генсек ОДКБ обсудит в Армении актуальные задачи организации
Генеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности Николай Бордюжа 26­-29 декабря совершит визит в Армению, сообщили РИА Новости в пресс­-службе ОДКБ.
СТЕПАНАКЕРТ, января 26 АРЦАХПРЕСС - В рамках визита планируется встреча Бордюжи с президентом Армении, председателем Совета коллективной безопасности ОДКБ Сержем Саргсяном.
"В ходе встречи планируется обсудить актуальные задачи, стоящие перед организацией, а также представить на утверждение план мероприятий по реализации решений сентябрьской и декабрьской 2015 года сессий Совета коллективной безопасности ОДКБ и приоритетов, предложенных Арменией на период председательства в Организации", — говорится в сообщении,сообщает  РИА Новости.
Бордюжа также встретится с руководителями ряда министерств и ведомств Армении.Во время встреч будут обсуждены практические меры по совершенствованию деятельности ОДКБ.