Հալեպի հյուսիսում սիրիական բանակը կտրել է զինյալների մատակարարման հիմնական ճանապարհները
Սիրիական բանակը՝ աշխարհազորի ջոկատների աջակցությամբ փակել է ահաբեկիչների մատակարարման հիմնական ճանապարհները, որոնք Թուրքիայից Հալեպի հյուսիս են տանում, «ՌԻԱ Նովոստիին» այս մասին հայտնել է գործակալության աղբյուրը աշխարհազորից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Բանակն ու մեր մարտիկները (աշխարհազորայինները) փակել են Մաեր-Անդան ու Աազազ – Հալեպ մայրուղիները: Այսպիսով զինյալները զրկվել են Թուրքիայից Հալեպի հյուսիսային ծայրամասեր զինամթերք ու օգնական ուժեր մատակարարելու ուղիներից»- NEWS.am-ի փոխանցմամբ՝ պատմել է գործակալության զրուցակիցը:
Սիրիացի զինվորականների տվյալներով, հարձակումը շարունակվում է Հալեպ քաղաքից հյուսիս՝ դեպի թուրքական սահման: Մարտեր են ընթանում արդեն գրեթե երեք տարի պաշարման մեջ գտնվող Նուբել ու ազ -Զահրա քաղաքների մատույցներում: Երեքշաբթի այդ ուղղությամբ երկու բնակավայր է ազատագրվել: Սիրիական հրետանու կրակի տակ է Ռետյան քաղաքը, որտեղ գտնվում է ահաբեկիչների խոշոր պատվարը:
Ահաբեկիչների  կուտակման վայրերի, հրամանատարային կետերի, զինապահեստների ու հրետանային դիրքերի վրա օդից հարվածներ են հասցնում Ռուսաստանի Օդատիեզերական ուժերն ու Սիրիայի ՌՕՈւ-երը: Ահաբեկիչները, սիրիական զինվորականների խոսքով, ամբողջական ջոկատներով լքում են այն բնակավայրերը, որտեղ հարձակումներ են իրականացվում:

Армия Сирии отрезала основные пути снабжения боевиков на севере Алеппо
Сирийская армия при поддержке отрядов народного ополчения отрезала главные пути снабжения террористов, ведущие из Турции на север Алеппо, сообщил РИА Новости источник в ополчении.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 3 АРЦАХПРЕСС - «Армия и наши бойцы (ополченцы) отрезали трассы Маер-Андан и Аазаз – Алеппо. Таким образом, боевикам отрезан путь доставки боеприпасов и подкрепления из Турции в северные окраины Алеппо», — рассказал собеседник агентства.
По данным сирийских военных, наступление продолжается к северу от города Алеппо в сторону турецкой границы. Бои идут на подступах к осажденным почти три года городам Нубель и аз-Захра. Во вторник были освобождены два населенных пункта в этом направлении. Под огнем сирийской артиллерии город Ретьян, где находится крупный оплот террористов.
По местам скопления боевиков, командным пунктам, складам с оружием и артиллерийским позициям террористов с воздуха наносят удары самолеты ВКС России и ВВС Сирии. Террористы, по словам сирийских военных, целыми отрядами покидают населенные пункты, где идет наступление.