«Դոմոդեդովո»-ում բռնկել Է Մոսկվայից Թբիլիսի մեկնող ինքնաթիռի շարժիչը
ԹռիչքավայրԷջքային գոտում թափառքի ժամանակ բռնկել Է S7 ընկերության՝ «Մոսկվա-Թբիլիս» չվերթն իրականացնող ինքնաթիռի շարժիչը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Այդ մասին, հաղորդել Է Sputnik գործակալությունը՝ հղում անելով ականատեսներին:
A320 Էրբուսը պետք Է Երեւանի ժամանակով ժամը 13:50-ին Մոսկվայից մեկներ Թբիլիսիի Շոթա Ռուսթավելիի անվան միջազգային օդանավակայան: Ականատեսների խոսքով՝ ինքնաթիռի ձախ թեւի տակ կրակ Է առաջացել օդանավի թափառքի ժամանակ:
«Երբ ինքնաթիռը թափառք Էր կատարում թռիչքավայրԷջքային գոտում, մենք կրակ նկատեցինք Էրբուսի ձախ թեւի տակ: Ինքնաթիռի հրամանատարը իսկույն դիմեց ուղեւորներին եւ հայտնեց տեխնիկական անսարքությունների մասին: Ինքնաթիռը կանգ առավ, եւ մեզ ասացին, որ մեզ կտեղափոխեն այլ օդանավ»,-ասել Է Մոսկվայի բնակչուհի Տատյանա Մագերան, որը գտնվում Էր ինքնաթիռում:
Կես ժամ անց ուղեւորներին տեղափոխել են օդանավակայանի շենք, սպասվում Է, որ նրանց կտրամադրեն այլ ինքնաթիռ:

В "Домодедово" загорелся самолет Москва­-Тбилиси
При разгоне на взлетно­-посадочной полосе предположительно загорелся двигатель самолета компании S7 – рейс "Москва­-Тбилиси", сообщают очевидцы.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 3 АРЦАХПРЕСС - Аэробус А-320 (рейс № 0955) должен был вылететь из Москвы в Тбилисский международный аэропорт им. Шота Руставели в 12:50 по московскому времени (13:50 тбс).
По словам очевидцев, пламя под левым крылом самолета возникло при разгоне аэробуса.
"Когда самолет разгонялся на взлётно­посадочной полосе, мы заметили пламя под левым крылом аэробуса. Тут же к пассажирам борта обратился капитан, который сообщил нам о технических неполадках на борту. Самолет остановился, и нам сказали, что нас пересадят", — сказала жительница Москвы Татьяна Магера, находившаяся в самолете, сообщает Sputnik.