Մեծ Բրիտանիան մինչեւ 2020թ. լրացուցիչ 1.75 մլրդ դոլար կհատկացնի սիրիացիներին
Մեծ Բրիտանիայի իշխանությունները պլանավորում են մինչեւ 2020թ. լրացուցիչ 1.75 մլրդ դոլար հատկացնել Սիրիայի պատերազմից տուժածներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնել է Բրիտանիայի վարչապետ Դեւիդ Քեմերոնը, փոխանցում է Gazeta-ն՝ վկայակոչելով Reuters-ը։
«Մենք կարող ենք անհրաժեշտ հույսի տալ, որպեսզի կանգնեցնենք մարդկանց, որոնք կարծում են, որ Եվրոպա հասնելու ճանապարհին իրենց կյանքը վտանգելուց բացի այլ ելք չկա»,- ասել է նա։
Այն բանից հետո, երբ այդ գումարը տրամադրվի տուժածներին, Մեծ Բրիտանիայի ընդհանուր ավանդն այդ գործում կկազմի 3.36 մլրդ դոլար։

Великобритания направит $1,75 млрд на помощь сирийцам
Власти Великобритании планируют выделить дополнительные $1,75 млрд на оказание помощи пострадавшим от войны в Сирии к 2020 году, заявил британский премьер-министр Дэвид Кэмерон, передает Gazeta со ссылкой на Reuters.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 4 АРЦАХПРЕСС - «Мы можем предоставить чувство необходимой надежды, чтобы остановить людей, которые думают, что у них нет другого выбора, кроме как рисковать своими жизнями на пути в Европу», — сказал он.
После того как данная сумма будет направлена на помощь пострадавшим, общий вклад Великобритании составит около $3,36 млрд.