Ադրբեջանը չի դիմել ԵՏՄ-ին՝ անդամակցության համար, ուստի, բանակցություններ չեն տարվում. Տատյանա Վալովայա
Եվրասիական տնտեսական միությունն Ադրբեջանի հետ բանակցություններ չի վարում` ԵՏՄ անդամակցության վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին պատասխանելով Tert.am-ի հարցին ասաց ԵՏՄ կոլեգիայի անդամ, նախարար Տատյանա Վալովայան:
«Ո՛չ, բանակցություններ չեն տարվում: Ադրբեջանի կողմից նման դիմում մենք չենք ստացել, ուստի, այս առնչության որևէ քննարկում չունենք»,- նշեց ԵՏՄ կոլեգիայի անդամը:
Վալովայան նշեց, թե մյուս կողմից, համագործակցության մակարդակով, ԵՏՄ անդամ-պետությունները հետաքրքրված են երրորդ պետությունների հետ առևտրային հարաբերություններն ընդլայնմամբ:

Азербайджан не подавал заявки на вступление в ЕАЭС, следовательно, и переговоры не ведутся – Татьяна Валовая
Евразийский экономический союз не проводит переговоров с Азербайджаном относительно вступления в ЕАЭС.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 8 АРЦАХПРЕСС Об этом, отвечая на вопрос  Tert.am, сказала представитель коллегии ЕАЭС, министр по интеграции и макроэкономике ЕЭК Татьяна Валовая.
«Нет, никаких переговоров не проводится. Мы не получали подобной заявки от  Азербайджана, следовательно, не проводим каких-либо обсуждений по этому поводу», - отметила представитель коллегии ЕАЭС.
Валовая отметила, что с другой стороны, на уровне сотрудничества, страны-члены ЕАЭС заинтересованы в расширении торговых отношений с третьими государствами.