Նախագահն ստորագրել է Արցախի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձի տոնակատարության մասին հրամանագիր
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 9-ին Արցախի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձի տոնակատարության մասին ստորագրել է հրամանագիր:
Նախագահն ստորագրել է Արցախի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձի տոնակատարության մասին  հրամանագիր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Համաձայն հրամանագրի` ստեղծվել է Արցախի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման եւ համակարգման պետական հանձնաժողով, որին հանձնարարվել է մեկամսյա ժամկետում քննարկել ու հաստատել տոնական միջոցառումների համալիր ծրագիր:
Ըստ հրամանագրի` հաստատվել է նաեւ պետական հանձնաժողովի անհատական կազմը՝ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի եւ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանի համանախագահությամբ:

В Арцахе создана комиссия по организации и координации празднования 25-летия провозглашения Республики Арцах
9 февраля президент Бако Саакян подписал указ о праздновании 25- летия провозглашения Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 9 АРЦАХПРЕСС Как сообщили  в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента НКР, согласно указу, создана государственная комиссия по организации и координации празднования 25- летия провозглашения Республики Арцах, которой поручено в месячный срок обсудить и утвердить комплексную программу праздничных мероприятий.
В соответствии с указом утвержден также состав государственной комиссии, возглавляемой председателем Национального собрания Ашотом Гуляном и премьер-министром Араиком Арутюняном.