ԼՂՀ-ն Աբխազիայից ազատ վիզային ռեժիմի համաձայնագրի վերաբերյալ նոր առաջարկներ դեռ չի ստացել
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը Աբխազիայից ազատ վիզային ռեժիմի ճամփորդությունների կարգի վերաբերյալ նոր առաջարկներ դեռ չի ստացել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության և Աբխազիայի միջև գործում է ազատ վիզային ռեժիմ: Տվյալ հարցի վերաբերյալ նոր առաջարկներ Աբխազիայի կողմից մենք չենք ստացել»,-«Արմենպրես»-ի հարցադրմանն ի պատասխան` հայտնեցին ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Փետրվարի 22-ին ռուսական ТАСС գործակալությունը հրապարկել էր հոդված, համաձայն որի`Աբխազիայի ԱԳՆ-ն առանց վիզայի ռեժիմի հաստատման համաձայնագիր է պատրաստում Մերձդնեստրի և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հետ ստորագրման համար: Աբխազիայի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալը հայտնել է, որ ԱԳ նախարարը գերատեսչության արտաքին-իրավական բաժնին հանձնարարել է համաձայնագրի պատրաստման աշխատանքներ` պայմանավորված 2016 թվականի ապրիլի 1-ից ուժի մեջ մտնող «Աբխազիայից դուրս և դեպի Աբխազիա այցելությունների կարգի մասին» նոր օրենքով:

NKR has not received any new proposals from Abkhazia over visa free regime
Nagorno-Karabakh Republic has not received any new proposals from Abkhazia over visa-free travel regime.
STEPANAKERT, FEBRUARY 24, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “Visa free regime operates between the Republic of Nagorno Karabakh and Abkhazia. We have not received any new proposals from Abkhazia over this issue”, NKR MFA told.
Russian TASS news agency had published an article on February 22 according to which Abkhazia prepares an agreement on visa free regime with Transnistria and Nagorno Karabakh Republic.  Deputy Foreign Minister of Abkhazia has informed that the Foreign Minister had assigned foreign legal department to prepare the agreement conditioned by the new law “Visits to Abkhazia and from Abkhazia” entering into effect on April 1, 2016.