Արայիկ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել Լիբանանում
Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 12-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Լիբանան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի կառավարության տեղեկատվական կենտրոնի հաղորդմամբ` Վարչապետը մարտի 12-ին և 13-ին մի շարք հանդիպումներ է ունեցել հայազգի և օտար ներդրողների հետ, նրանց հետ քննարկել Արցախում ներդրումային և բարեգործական ծրագրերի իրականացման հարցեր և ձեռք բերել համագործակցության կոնկրետ պայմանավորվածություններ: «Արցախ Րութս Ինվեսթմընթս» ընկերության տնօրենների խորհրդի անդամների հետ հանդիպման ընթացքում Ա. Հարությունյանը քննարկել է ընկերության ծրագրերը, դրանց իրագործման ընթացքը և հետագա ուղղությունները: Ա. Հարությունյանը բարձր է գնահատել ընկերության ներդրումը Քաշաթաղի շրջանի զարգացման և բնակիչների բարեկեցության մակարդակի բարելավման գործում՝ համոզմունք հայտնելով, որ կառավարության և ընկերության միջև սերտ համագործակցությունն այսուհետ ավելի կխորանա և կընդլայնվի:
Մարտի 13-ին արցախյան պատվիրակությունը մասնակցել է Մեծի Տանն Կիլիկիո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Առաջին կաթողիկոսի գլխավորությամբ մատուցված սուրբ պատարագին, այնուհետև Անթիլիասի կաթողիկոսարանում հանդիպում է ունեցել Արամ Առաջինի հետ: Վարչապետն իր խոսքում կարևորել է լիբանանահայ համայնքի ակտիվ մասնակցությունն Արցախի գոյապայքարի և զարգացման գործում՝ Արցախի բնակչության անունից շնորհակալություն հայտնելով համայնքին՝ շարունակաբար ցուցաբերվող բարոյական և նյութական աջակցության համար: Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսը ողջունել է Ա. Հարությունյանին՝ հավաստիացնելով, որ Արցախի զարգացման ու անվտանգության ապահովումը համայն հայության առաջնահերթություններից է, և Անթիլիասի կաթողիկոսությունը ևս ծառայում է այդ առաքելությանը:
Վարչապետի գլխավորած պատվիրակության աշխատանքային այցը Լիբանան շարունակվելու է մինչև մարտի 15-ը՝ ներառելով տնտեսական, քաղաքական և մշակութային բնույթի հանդիպումներ ու միջոցառումներ:

Премьер-министр Карабаха в Ливане встретился с армянскими и иностранными инвесторами
Отныне сотрудничество между Правительством Карабаха и компанией «Арцах Рутс Инвестмент» еще больше углубится и расширится.
СТЕПАНАКЕРТ, марта 14 АРЦАХПРЕСС - С таким заявлением во время своего визита в Ливан выступил премьер-министр НКР Араик Арутюнян.
12 и 13 марта он провел ряд встреч с армянскими и иностранными инвесторами. С ними Арутюнян обсудил вопросы по реализации благотворительных и инвестиционных программ в НКР, достиг  конкретных договоренностей. На встрече с членами Совета директоров компании «Арцах Рутс Инвестмент» премьер-министр Карабаха обсудил программы организации, процесс их реализации и дальнейшие направления работы.
Арутюнян высоко оценил вклад представителей компании в развитие Кашатагского района, а также в дело улучшения благосостояния его жителей.  При этом он отметил, что отныне сотрудничество между Правительством Карабаха и компанией «Арцах Рутс Инвестмент» еще больше углубится и расширится.
Карабахская делегация 13 марта также присутствовала на литургии, которую отслужил  Католикос Великого Дома Киликийского Арам  I. Затем уже состоялась встреча Арутюняна и  Арама  I. Премьер-министр НКР отметил важность активного участия армянской общины Ливана в деле развития Карабаха. В свою очередь,  Арам  I подчеркнул, что развитие и обеспечение безопасности Карабаха являются приоритетом для всего армянства.
Визит армянской делегации в Ливан продолжится до 15 марта. Планируются разные встречи и мероприятия, сообщили  в пресс-службе Правительства НКР .