Արայիկ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել Լիբանանում
Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 12-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Լիբանան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի կառավարության տեղեկատվական կենտրոնի հաղորդմամբ` Վարչապետը մարտի 12-ին և 13-ին մի շարք հանդիպումներ է ունեցել հայազգի և օտար ներդրողների հետ, նրանց հետ քննարկել Արցախում ներդրումային և բարեգործական ծրագրերի իրականացման հարցեր և ձեռք բերել համագործակցության կոնկրետ պայմանավորվածություններ: «Արցախ Րութս Ինվեսթմընթս» ընկերության տնօրենների խորհրդի անդամների հետ հանդիպման ընթացքում Ա. Հարությունյանը քննարկել է ընկերության ծրագրերը, դրանց իրագործման ընթացքը և հետագա ուղղությունները: Ա. Հարությունյանը բարձր է գնահատել ընկերության ներդրումը Քաշաթաղի շրջանի զարգացման և բնակիչների բարեկեցության մակարդակի բարելավման գործում՝ համոզմունք հայտնելով, որ կառավարության և ընկերության միջև սերտ համագործակցությունն այսուհետ ավելի կխորանա և կընդլայնվի:
Մարտի 13-ին արցախյան պատվիրակությունը մասնակցել է Մեծի Տանն Կիլիկիո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Առաջին կաթողիկոսի գլխավորությամբ մատուցված սուրբ պատարագին, այնուհետև Անթիլիասի կաթողիկոսարանում հանդիպում է ունեցել Արամ Առաջինի հետ: Վարչապետն իր խոսքում կարևորել է լիբանանահայ համայնքի ակտիվ մասնակցությունն Արցախի գոյապայքարի և զարգացման գործում՝ Արցախի բնակչության անունից շնորհակալություն հայտնելով համայնքին՝ շարունակաբար ցուցաբերվող բարոյական և նյութական աջակցության համար: Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսը ողջունել է Ա. Հարությունյանին՝ հավաստիացնելով, որ Արցախի զարգացման ու անվտանգության ապահովումը համայն հայության առաջնահերթություններից է, և Անթիլիասի կաթողիկոսությունը ևս ծառայում է այդ առաքելությանը:
Վարչապետի գլխավորած պատվիրակության աշխատանքային այցը Լիբանան շարունակվելու է մինչև մարտի 15-ը՝ ներառելով տնտեսական, քաղաքական և մշակութային բնույթի հանդիպումներ ու միջոցառումներ:

Arayik Harotyunyan had a number of meetings in Lebanon
On March 12 the delegation headed by the Prime Minister of the Republic of Nagorno-Karabakh Arayik Haroutyunyan left for Lebanon on a working visit.
STEPANAKERT, MARCH 14, ARTSAKHPRESS:  The Prime Minister had a number of meetings with Armenian and foreign investors on March 12-13, and discussed charitable investments programs implemented in Artsakh and made concrete arrangements for further cooperation with them.
During the meeting with the Board of Directors of the Artsakh Roots Investment, the Prime Minister discussed the company's plans. He praised the company's contribution to the improvement of the level of development and welfare of the residents of the Kashatagh region.
On March 13, the Artsakh delegation took part in the divine liturgy of the Great House headed by Catholicos Aram I. Then a meeting was held in the Catholicosate of Antelias.
The Prime Minister stressed the importance of Lebanese-Armenian community’s active participation in the Artsakh struggle for survival and development, expressing gratitude on behalf of the Artsakh people for moral and material support. Catholicos Aram I welcomed the delegation, assuring that provision of security and development of Artsakh is the priority of all Armenians.
The working visit of the delegation headed by Arayik Haroutyunyan will last untill until March 15, and will include political, economic and cultural meetings and events.