Մարտակերտի ուղղությամբ շրջափակման մեջ է վերցվել 5 ադրբեջանական տանկ. Ինտերֆաքս
Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ հայկական զինված ուժերը շրջափակման մեջ են վերցրել 5 ադրբեջանական տանկ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Այս մասին «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել է ԼՂ ուժային կառույցների աղբյուրը: «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության բանակի հմուտ գործողությունների շնորհիվ Մարտակերտի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ «կաթսա» է առաջացել, որում հայտնվել է ադրբեջանական զինված ուժերի 5 տանկ: Քայլեր են ձեռնարկվում դրանք գրավելու կամ ոչնչացնելու ուղղությամբ»,- ասել է գործակալության աղբյուրը:
Ընդհանուր առմամբ, ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը և օրվա ընթացքում տեղի ունեցած մարտական գործողությունների ընթացքում ադրբեջանական զինուժը տվել է 200-ից ավելի կորուստ:
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի՝ ժամանակին և արհեստավարժ գործողությունների շնորհիվ հնարավոր եղավ իրավիճակը վերցնել հսկողության տակ և ոչ միայն իրավիճակը վերցնել հսկողության տակ, այլ նաև զգալի կորուստներ հասցնել հակառակորդին: Հայկական կողմն այս պահի դրությամբ 18 զոհ ունի և 35-ին մոտ վիրավոր:

Армянские ВС взяли в окружение 5 азербайджанских танков: Интерфакс
Подразделение азербайджанской армии, в составе которого пять танков, попало в окружение на северо-восточном направлении линии фронта.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 2 АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщили агентству Интерфакс источники в силовых структурах непризнанной Нагорно- Карабахской Республики.
"Благодаря умелым действиям армии обороны НКР, на северо-восточном направлении в Мардакертском районе образовался "котел", в котором оказались пять танков азербайджанских вооруженных сил.
Принимаются меры по их захвату либо уничтожению", - сказал один из собеседников агентства. По его словам, напряженность сохраняется на северо-восточном и юго-восточном направлениях линии противостояния.
"Подразделения карабахской армии осуществляют меры по возвращению ряда позиций, захваченных азербайджанскими войсками в районе Джабраила", - отметил источник.
В ночь с 1 по 2 апреля ВС Азербайджана предприняли провокационные действия по всей протяженности линии соприкосновения с Нагорным Карабахом, в результате которых на данный момент у армянской стороны 18 жертв и около 35 раненых.
По общей сложности, в ходе боевых действий в ночь с 1 на 2 апреля и в течение всего дня азербайджанская армия потеряла более 200 военнослужащих.