Ղարաբաղյան ուժերի գործողությունները մարտագծի բոլոր հատվածներում հաջող են ընթանում
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ընթանում են թեժ մարտեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Լուսադեմին հակառակորդի կողմից ձեռնարկված լայնածավալ հրետակոծությանն ի պատասխան, ՊԲ ստորաբաժանումները անցել են հակազդիչ գործողությունների և Թալիշի ուղղությամբ տիրել նախօրյակին ադրբեջանական ուժերի կողմից գրավված մարտավարական կարևոր նշանակության հենակետին: Թշնամին զգալի կորուստներ կրելով հետ է շպրտվել: Մարտական գործողությունների ժամանակ ղարաբաղյան կողմից վիրավորվել է երկու զինծառայող:
Ղարաբաղյան ուժերի գործողությունները հաջող են ընթանում նաև մարտագծի հարավային հատվածում: Այս ուղղությամբ դիմագրավելով հակառակորդի հրթիռահրետանային ու զրահատանկային հարձակումներին, հարավային թևում գործող ՊԲ ստորաբաժանումները շարքից հանել են թշնամական 2 տանկ և 1 հետևակի մարտական մեքենա (ՀՄՄ):

Karabakh Defense Army liberates base captured by Azerbaijan in Talish direction
Heavy fighting takes place in the south-eastern and north-eastern directions of the Nagorno Karabakh- Azerbaijan line of contact.
STEPANAKERT, APRIL 3, ARTSAKHPRESS: At dawn, in response to large-scale artillery shelling by Azerbaijani forces, the Defense Army undertook counteroffensive measures and dominated the strategic base in the direction of Talish, which was earlier occupied by Azerbaijani forces. The enemy suffered heavy losses, and was forced to retreat, informed the Press Service of the Nagorno Karabakh Defense Army.
During the military operations 2 soldiers were wounded from the Karabakh side. The Nagorno Karabakh forces conduct successful military operations in the southern part of the frontline also. By withstanding the enemy’s artillery and rocket attacks, the Defense Army units destroyed 2 enemy tanks and 1 battle vehicle. Details and developments will be reported in upcoming press releases.