Ղարաբաղյան ուժերի գործողությունները մարտագծի բոլոր հատվածներում հաջող են ընթանում
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ընթանում են թեժ մարտեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Լուսադեմին հակառակորդի կողմից ձեռնարկված լայնածավալ հրետակոծությանն ի պատասխան, ՊԲ ստորաբաժանումները անցել են հակազդիչ գործողությունների և Թալիշի ուղղությամբ տիրել նախօրյակին ադրբեջանական ուժերի կողմից գրավված մարտավարական կարևոր նշանակության հենակետին: Թշնամին զգալի կորուստներ կրելով հետ է շպրտվել: Մարտական գործողությունների ժամանակ ղարաբաղյան կողմից վիրավորվել է երկու զինծառայող:
Ղարաբաղյան ուժերի գործողությունները հաջող են ընթանում նաև մարտագծի հարավային հատվածում: Այս ուղղությամբ դիմագրավելով հակառակորդի հրթիռահրետանային ու զրահատանկային հարձակումներին, հարավային թևում գործող ՊԲ ստորաբաժանումները շարքից հանել են թշնամական 2 տանկ և 1 հետևակի մարտական մեքենա (ՀՄՄ):

Подразделения АО НКР овладели захваченным накануне азербайджанцами опорным пунктом
В северо- восточном и юго- восточном направлениях линии соприкосновения карабахской и азербайджанской вооруженных сил идут жаркие бои. На рассвете противник предпринял широкомасштабную стрельбу. В ответ подразделения Армии обороны предприняли контрдействия, в результате которых овладели захваченным накануне противником опорным пунктом важного тактического значения в районе Талыша. Противник отброшен на исходные позиции и понес значительные потери.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 3 АРЦАХПРЕСС - В ходе боевых действий с карабахской стороны ранены двое военнослужащих. Действия карабахцев успешно развиваются и на южном отрезке фронта. Здесь, отбивая атаки противника, применяющего ракетно- артиллерийские орудия и бронетехнику, бойцы подразделений АО вывели из строя 2 танка и 1 БМП (боевая машина пехоты) врага. О дальнейшем ходе событий – в следующих сообщениях.