Հայկական կողմը շարքից հանել է Ադրբեջանի 14 տանկ. ԼՂՀ ՊԲ
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերվանից Ադրբեջանի սանձազերծած լայնածալավ մարտերի ընթացքում հայկական կողմն, ընդհանուր առմամբ, շարքից հանել է ադրբեջանական 14 տանկ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին հաղորդում է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Հայկական կողմն այս ընթացքում կորցրել է մեկ տանկ:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով իրավիճակը տակավին մնում է լարված: Առավել ուժգին բախումներ են տեղի ունենում մարտագծի հյուսիսարևելյան և հարավարևելյան ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումները Թալիշի ուղղությամբ հակառակորդին հասցնում են կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի մեծ կորուստներ: Հաստատված տվյալներով այս հատվածում ադրբեջանական զինուժը կորցրել է 3 տանկ: Հիշեցնենք, որ ևս 2 տանկ և 1 ՀՄՄ հակառակորդն այսօր կորցրել է հարավարևելյան ուղղությամբ: Ընդհանուր առմամբ երեկ և այսօր՝ ադրբեջանական բանակը կորցրել է 14 տանկ և 5-ից ավելի այլ զրահատեխնիկա, այդ թվում՝ հետևակի մարտական մեքենա (ՀՄՄ): Ղարաբաղյան բանակը տվել է 1 տանկի կորուստ:
Մարտագծի հարավարևելյան ուղղությամբ ևս ընթանում են դիրքային թեժ մարտեր:
Հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդն իր անզորությունը փորձում է պարտակել խաղաղ բնակիչների, մասնավորապես Մարտակերտ քաղաքի վրա ՄՄ-21 («Գրադ») հրթիռահրետանային կայանքից և 152 միլիմետրանոց հրետանային միջոցներից իրականացվող արկակոծումներով:

Azerbaijani information on ceasefire is false: Martakert city is being bombarded
The situation in the line of contact of Nagorno Karabakh-Azerbaijan remains tense. Heavy battles take place in the north-eastern and south-eastern directions.
STEPANAKERT, APRIL 3, ARTSAKHPRESS: The Defense Army causes great losses to the adversary’s manpower and equipment. According to confirmed information, the Azerbaijani armed forces lost 3 tanks. 2 more adversary tanks and a battle vehicle were destroyed today in the south-eastern direction. Overall, the Azerbaijani forces lost 14 tanks and more than 5 other military equipments, including a battle vehicle; informed the Press Service of the Nagorno Karabakh Defense Ministry.
The Nagorno Karabakh Army lost 1 tank. Heavy battles take place in the south-eastern direction also.
The adversary tries to conceal its weakness on peaceful settlements, in particular by bombarding the city of Martakert with MM-21 (Grad) and 152mm missile-artillery systems.