ԱԳ փոխնախարար. Թուրքիան խրախուսում է ագրեսորի գործողությունների շարունակմանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին ասել է Հայաստանի փոխարտգործնախարար Շավարշ Քոչարյանը՝ Tert.am-ի հետ զրույցում մեկնաբանելով  Թուրքիայի իշխանությունների արձագանքը ԼՂ հակամարտության գոտում իրավիճակի կտրուկ սրմանը:
«Ցավալի է, որ Թուրքիայի համար մարդկային զոհերի կշիռն ազգային պատկանելիությամբ է պայմանավորված:
Նման ռասիստական հայտարարություններով Թուրքիան խրախուսում է ինքնորոշված Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության դեմ ագրեսորի գործողությունների շարունակմանը:
Դա նաեւ տեղավորվում է Թուրքիայի ներկայիս իշխանությունների վարած քաղաքականության տրամաբանության մեջ, որի արդյունքն է անկայունության, ահաբեկչության եւ արյունահեղության ալիքի տարածումը թե Թուրքիայի ներսում, թե իր սահմաններից դուրս»,–ասել է նա։

It is regrettable that the weight of human casualties for Turkey is measured by national identity, Armenian Deputy FM Shavarsh Kocharyan told Tert.am.
Turkey’s racist statements encourage aggression against Nagorno-Karabakh: Armenian deputy FM
STEPANAKERT, APRIL 3, ARTSAKHPRESS: “With such racist statements Turkey encourages the continuation of actions by the aggressor against the self-determined Nagorno-Karabakh Republic.
“And this fits into the logic of policy implemented by the current leadership of Turkey, the result of which is to spread the wave of instability, terrorism and bloodshed both within Turkey and beyond its borders.”